more_horiz

Rzecznik PiS: opozycja chce wprowadzenia euro. Jeśli dojdą do władzy, wzrosną koszty życia w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2023 20:07
- Jeśli druga strona sceny politycznej dojdzie do władzy, będzie chciała wprowadzić w Polsce walutę euro, co przyczyni się do wzrostu cen w sklepach, do wzrostu kosztów życia. Polakom będzie się żyło gorzej - podkreślił w Polskim Radiu 24 rzecznik PiS Rafał Bochenek. 
Rafał Bochenek
Rafał Bochenek Foto: PR24/AK

- Chorwacja przyjęła euro i Chorwaci przeżywają szok cenowy - powiedział Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Ministrów. Szef rządu przestrzegał, że zmiana waluty może doprowadzić do gwałtownego wzrostu cen i zubożenia polskiego społeczeństwa.

Tymczasem niektórzy politycy opozycji, w tym m.in. Szymon Hołownia, lider Polski 2050 chcą wprowadzenia tej waluty w Polsce. 

"To pogorszyłoby sytuację w Polsce"

- Widzimy jak waluta euro wpłynęła na podwyżki cen w Chorwacji. Widzimy jak to negatywnie wpłynęło na codzienne życie Chorwatów - podkreślił w Polskim Radiu 24 rzecznik PiS Rafał Bochenek. 

- Z uwagi na trwający kryzys i wojnę na Ukrainie, a także na czas pocovidowy i przerwane łańcuchy dostaw, dziś wprowadzanie euro tak naprawdę pogorszyłoby sytuację w Polsce - dodał. 

Jak zaznaczył, współpracownicy Donalda Tuska i on sam mówili wielokrotnie o tym, że chcą wprowadzić euro.

- Jeśli druga strona sceny politycznej dojdzie do władzy, będzie chciała wprowadzić w Polsce walutę euro, co przyczyni się do wzrostu cen w sklepach, do wzrostu kosztów życia. Polakom będzie się żyło gorzej - podsumował Rafał Bochenek. 

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
21:57 PR24 2023_01_10-19-06-18.mp3 Rafał Bochenek o walucie euro (Stan rzeczy) 

***

Audycja: "Stan rzeczy"
Prowadzi: Michał Wróblewski 
Gość: Rafał Bochenek (rzecznik PiS)
Data emisji: 10.01.2023
Godzina emisji: 19.06

bartos

Zobacz także

Zobacz także