more_horiz

PiS nie zwalnia tempa. Piotr Kaleta wskazał, kiedy kolejne zapowiedzi programowe

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2023 20:25
- Ślady konwencji będą utrwalane i będą przynosić wymierne efekty. (...) To dopiero początek. Myślę, że już w czerwcu przedstawimy kolejne propozycje, które też odbędą się w bardzo podobnej formule - poinformował na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Kaleta (PiS).
Piotr Kaleta opowiedział w Polskim Radiu 24 o konwencji Prawa i Sprawiedliwości
Piotr Kaleta opowiedział w Polskim Radiu 24 o konwencji Prawa i SprawiedliwościFoto: PAP/Leszek Szymański

W weekend odbyła się konwencja "Programowy Ul Prawa i Sprawiedliwości", na której ogłoszono waloryzację 500+, darmowe leki i zniesienie opłat na autostradach. O szczegółach tego wydarzenia opowiedział na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Kaleta.

Konwencja PiS

- O śladach konwencji możemy mówić w bardzo szerokim spojrzeniu - jeśli chodzi o dwudniowe spotkanie z przedstawicielami z całej Polski, ale przede wszystkim także ustalenie konkretów, które będą w calszym ciągu rozwijane - wyjaśnił. Dodał, że są to jasne propozycje programowe na zbliżający się czas kampanii wyborczej, ale także - jak przekonywał - na następne cztery lata.

Gość audycji zapewnił, że "ślady konwencji będą utrwalane i będą przynosić pewne wymierne efekty". Zaznaczył, że "to są ślady, których domagali się Polacy". - My wielokrotnie to podkreślaliśmy, że jesteśmy po konsultacji z najlepszymi ekspertami. Polacy właśnie na naszych spotkaniach bardzo często podnosili te problemy i rozwiązania, które już pan premier Jarosław Kaczyński przedstawił - wskazał, zaznaczając, że podczas konwencji padła bardzo ważna deklaracja, mówiąca o tym, że to dopiero początek.

- Myślę, że już w czerwcu przedstawimy kolejne propozycje, które też odbędą się w bardzo podobnej formule - poinformował.

Reakcja opozycji

Gość audycji został też zapytany o reakcje opozycji, m.in. PSL, na założenia programowe PiS. - Pan Kosiniak-Kamysz stracił okazję, żeby milczeć. To jest człowiek, który najmniej powinien się na temat 500+ wypowiadać. Przypomnijmy, że przecież to za jego czasów PSL podnosiło chociażby wiek emerytalny - zaznaczył.

- Ten człowiek dzisiaj wypowiada się na temat programów socjalnych, które wyciągają z biedy dzieci, które zostały pozostawione same sobie. To jest niegodna, żeby nie powiedzieć haniebna, wypowiedź - skomentował.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:10 PR24_mp3 2023_05_15-19-06-17.mp3 Piotr Kaleta o konwencji Prawa i Sprawiedliwości ("Stan rzeczy"/Polskie Radio 24) 

* * *

Audycja: Stan rzeczy

Prowadzący: Jerzy Jachowicz

Gość: Piotr Kaleta (PiS)

Data emisji: 15.05.2023 r.

Godzina emisji: 19.06

ng/PR24

Zobacz także

Zobacz także