X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

O. Doleśniak-Harczuk: niemiecka AfD ukazuje imigrantów od jak najgorszej strony

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 17:24
- AfD fantastycznie czuje się w tematach imigracji, a konkretnie w pokazywaniu imigracji od jak najgorszej strony. Ta partia zawsze chętnie mówi o przestępstwach popełnianych przez imigrantów - powiedziała w Polskim Radiu 24 Olga Doleśniak-Harczuk z "Nowego Państwa".
Audio
  • 20.11.2019 Dr Olga Doleśniak-Harczuk o sytuacji politycznej w Niemczech
Sekretarz generalny CDU Paul Ziemiak
Sekretarz generalny CDU Paul ZiemiakFoto: PAP/EPA/CLEMENS BILAN

Tematem rozmowy była sytuacja polityczna w Niemczech. - Chadecja niemiecka (CDU) szykuje się do zjazdu w Lipsku, który potrwa od piątku do soboty. Trwają zakulisowe rozmowy dotyczące tematów tego zjazdu. Jedną z kwestii będzie ustalenie emerytury minimalnej, ale także zakaz noszenia chust przez małe dziewczynki muzułmańskiej. W pewnych kręgach jest to uważane za seksualizację dzieci - poinformowała.

- AfD za to fantastycznie czuje się w tematach imigracji, a konkretnie pokazywanie imigracji od jak najgorszej strony. Ta partia zawsze chętnie mówi o przestępstwach popełnianych przez imigrantów. Niektórym imigrantom, którym zaoferowano pomoc finansową za wyjazd z Niemiec i co ciekawe okazuje się, że wracają ludzie, którzy wcześniej mieszkali w Rosji i Iraku - zauważyła.

budowa drogi droga 1200.jpg
Niemieccy pracodawcy i związkowcy chcą zwiększenia państwowych inwestycji

"Polski feminizm jest opóźniony"

Tematem rozmowy była działalność feministek w Niemczech - W partii Zieloni w Niemczech postanowiono, że kobiety należy bronić przed negatywnymi skutkami zmian klimatycznych. Okazuje się, że to płeć piękna jest najbardziej dotknięta pod tym względem i jeszcze bardziej niż mężczyźni. Feministki niemieckie zajmują się kwestią prostytucji i lobbują za modelem skandynawskim, wedle którego prostytutki nie były karane za swoją działalność, a karani byliby panowie, którzy się do nich zgłaszają - przyznała rozmówczyni.

- Polski feminizm w wydaniu skrajnym i groteskowym jest opóźniony w stosunku do feminizmu zachodniego. Panie mają tutaj sporo do nadrobienia. Ale łatwiej jednak jest walczyć tutaj w Europie niż w państwach islamskich - dodała.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Prowadzący: Antoni Opaliński

Data emisji: 20.11.2019

Godzina: 16:47

Polskie Radio 24/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niemcy: spada poparcie dla chadeków, rośnie AfD [Sondaż]

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2018 11:30
W miesiąc po porozumieniu dotyczącym polityki migracyjnej między CSU i CDU poparcie dla bloku tych chadeckich partii spadło do 29 proc., a dla antyimigranckiej AfD wzrosło do 17 proc.- wynika z najnowszego sondażu ARD-DeutschlandTrend.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemieckie media znów piszą o "polskich obozach". Interwencja polskiej dyplomacji

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2019 13:43
Niemiecki dziennik "Die Rheinpfalz" użył sformułowania "polskie obozy zagłady", opisując uroczystości w Nadrenii-Palatynacie, związane z przypadającym wczoraj Narodowym Dniem Żałoby. Interwencję w tej sprawie natychmiast podjął polski ambasador.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemcy: syn byłego prezydenta śmiertelnie ugodzony nożem na wykładzie

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 10:07
Motyw napaści na 59-letniego Fritza von Weizsäckera nie jest jeszcze znany. Do ataku doszło podczas wygłaszanej przez niego prelekcji na temat chorób wątroby w berlińskim szpitalu. Ciężko ranna została jedna z osób, które obezwładniały napastnika. Według policji lekarza zaatakował 57-letni mężczyzna.
rozwiń zwiń