X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Świata pogląd". Konferencja Bezpieczeństwa w Monachium

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 17:11
- Konferencja w Monachium to najważniejsza konferencja związana z bezpieczeństwem europejskim. Powinniśmy uważnie słuchać tego, co się na niej dzieje - powiedziała w Polskim Radiu 24 Agnieszka Legucka z PISM.
Audio
  • Agnieszka Legucka o Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium (Świata Pogląd)
Inauguracja Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium
Inauguracja Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium Foto: PAP/EPA/PHILIPP GUELLAND

W Monachium ruszyła coroczna Konferencja Bezpieczeństwa z udziałem polityków i ekspertów z całego świata. - Powinniśmy uważnie słuchać i przyglądać się temu, co się tam dzieje. To najważniejsza konferencja związana z bezpieczeństwem europejskim. Temat konferencji wpisuje się w dyskusję na temat tego czym jest Zachód. Zagrożenia, które płyną w stosunku do niego, każą zastanowić się czym jest dziś zachodnia część Europy - mówiła rozmówczyni.

- Po 2001 r. kiedy George W. Bush rozpoczął walkę z terroryzmem, pojawił się moment na współpracę USA z Rosją, ale ci po kilku latach postawili Amerykanom warunki. Od 2007 r. Rosjanie mocniej weszli z polityką "asertywności". Uznali oni wówczas, że Zachód chyli się ku upadkowi, a zatem chcą skorzystać na słabości przeciwnika i rozczłonkowanie Zachodu jest w ich interesie - dodała.

"Zachód podąża w jednym kierunku"

łukaszenka putin 1200 free.jpg
Łukaszenka: Rosja sugeruje zjednoczenie w zamian za niższe ceny surowców

Zdaniem Agnieszki Leguckiej "próby reintegracji Białorusi i Rosji to projekt, który miał się zakończyć w grudniu zeszłego roku. Putin chciał podpisać "wyrok śmierci" na Białorusi jako suwerennym państwie. Widzimy teraz, że Aleksander Łukaszenko otwiera się przez to na Zachód. Mimo różnych manewrów i prób nawiązania z Zachodem Białoruś jednak jest nadal bardzo mocno uzależniona od rosyjskich surowców. Teraz pozycja prezydenta Łukaszenki zależy od porozumienia z Rosją, a nie chce on zostać połknięty przez Rosję".

- Diagnozy mogą nas zmobilizować albo rozleniwić. Diagnoza, która mówi, że Zachód powinien podjąć wyzwanie i zadbać o własne interesy, prowadzi do tego, że wygrywają na tym inni gracze. Mimo różnych głosów Zachód podąża w jednym kierunku. Francja próbuje rozpychać się bardziej, jeśli chodzi o sferę bezpieczeństwa ze względu na wyjście z Unii Europejskiej Wielkiej Brytanii, gdyż chcą zatem odnowić swoje pomysły - podsumowała.

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: Świata Pogląd

Prowadzący: Paweł Lekki

Gość: Agnieszka Legucka (PISM)

Data emisji: 14.02.2020

Godzina emisji: 16.48

PR24/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niemieckie media: Polska to militarna waga ciężka, zabezpiecza wschodnią flankę NATO

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2020 13:40
Niemiecki dziennik "Die Welt" podkreśla, że Polska jest wśród sześciu krajów NATO, które wydają na obronność 2 proc. PKB. "Zbrojenia mają najwyższy priorytet. Z tego powodu Polska jest też regularnie chwalona przez Donalda Trumpa" - wskazuje gazeta. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MSZ weźmie udział w konferencji w Monachium. Możliwe spotkanie z Ławrowem

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 12:10
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz weźmie udział w Światowej Konferencji Bezpieczeństwa. Szef polskiej dyplomacji leci wieczorem do Monachium, gdzie odbędzie się spotkanie. Niewykluczone, że szef MSZ spotka się tam ze swoim rosyjskim odpowiednikiem.
rozwiń zwiń