X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Czas goni Unię i niemiecką prezydencję". Dziennikarka o próbach uchwalenia budżetu UE

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 17:47
- Od stycznia rozmowa o budżecie będzie dużo trudniejsza. Unia wejdzie w tak zwane prowizorium budżetowe. Jak sama nazwa wskazuje, będzie to budżetowa prowizorka. Obecnie czas goni i niemiecką prezydencję, i całą Unię - powiedziała w Polskim Radiu 24 Magdalena Cedro z "Dziennika Gazety Prawnej".
Audio
  • Magdalena Cedro o budżecie Unii Europejskiej (Świata pogląd)
Siedziba Parlamentu Europejskiego w Strasburgu
Siedziba Parlamentu Europejskiego w StrasburguFoto: Botond Horvath / Shutterstock.com

Warszawa i Budapeszt podtrzymały swoje negatywne stanowisko wobec rozporządzenia uzależniającego wypłatę unijnych funduszy od przestrzegania praworządności. W tej sytuacji uchwalenie unijnego budżetu stoi pod znakiem zapytania.

- Eksperci i komentatorzy europejskiej sceny politycznej spodziewają się, że jednak do próby zawarcia kompromisu dojdzie na szczycie w grudniu, choć nie ma pewności czy przywódcy będą mogli pojawić się w Brukseli osobiście - powiedziała w Polskim Radiu 24 Magdalena Cedro.


Posłuchaj
10:18 PR24_AAC 2020_11_19-16-49-42.mp3 Magdalena Cedro o budżecie Unii Europejskiej (Świata pogląd)

 

Podkreśliła, że "Unia Europejska została ufundowana z myślą, że większość nie może czegoś robić wbrew mniejszości, dlatego w tych kluczowych dziedzinach, również takich jak polityka zagraniczna podejmuje się decyzje jednomyślnie".

Zbigniew Kuźmiuk 1200.jpg
Kuźmiuk o budżecie UE: jesteśmy gotowi na kompromis, ale nie damy sobie wejść na głowę

- Od tej zasady Unia Europejska nie chce odejść. Natomiast obecnie czas goni i niemiecką prezydencję, i całą Unię - dodała rozmówczyni PR24.

Jej zdaniem "od stycznia rozmowa o budżecie będzie dużo trudniejsza". – Unia wejdzie w tak zwane prowizorium budżetowe. Jak sama nazwa wskazuje, będzie to budżetowa prowizorka. Na przykład Niemcy, Holandia, Dania, Szwecja i Austria nie dostaną rabatu jako najwięksi płatnicy netto. To jest dla nich duży powód do zdenerwowania - stwierdziła Magdalena Cedro.

- Wszyscy - również polski rząd - mówią, że są gotowi do zawarcia kompromisu jak najszybciej. Liczę na to, że jednak uda się porozumieć przed końcem roku - podsumowała.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Świata pogląd"
Prowadzi: Antoni Opaliński
Gość: Magdalena Cedro ("Dziennik Gazeta Prawna")
Data emisji: 19.11.2020
Godzina emisji: 16.47

bartos

Czytaj także

Premier: UE karząca słabszych to nie jest Unia, do której wchodziliśmy

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 17:20
- Unia Europejska to wartości, a nie rozporządzenia omijające traktaty. Unia, gdzie jest europejska oligarchia karząca słabszych, to nie jest Unia, do której wchodziliśmy i to nie jest UE, która ma przed sobą przyszłość - mówił w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń