more_horiz

Zachód dostrzega błąd polityki otwartych granic. "Niemcy się na tym sparzyli"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 19:07
- Niemcy w jakiś sposób sparzyli się na polityce otwartych granic. Europejscy przywódcy zaczynają zdawać sobie sprawę, że nasza owartość, nasze dobre chęci bywają wykorzystywane przeciwko nam - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Kłosowski z "Wszystko co Najważniejsze". 
Zdaniem Michała Kłosowskiego europejscy przywódcy zaczynają dostrzegać, że otwartość w sprawie migrantów jest wykorzystywana przeciwko nam
Zdaniem Michała Kłosowskiego europejscy przywódcy zaczynają dostrzegać, że otwartość w sprawie migrantów jest wykorzystywana przeciwko namFoto: twitter.com/MON_GOV_PL

Premier Mateusz Morawiecki odbywa szereg zagranicznych wizyt, które mają pomóc w zakończeniu kryzysu na granicy polsko-białoruskiej. Zdaniem gościa PR24 obecna sytuacja dotycząca migrantów ma zupełnie inny charakter niż to, co się działo w Europie jeszcze kilka lat temu.

Znacząca zmiana

- Te sytuacje są w ogóle ze sobą nieporównywalne. Migracja sprzed kilku lat - kiedy Niemcami rządziła Angela Merkel - miała zupełnie inny charakter niż ta dzisiejsza. Dzisiejsza migracja jest często zjawiskiem politycznym, bronią - jak to się dzieje w przypadku działań białoruskiego reżimu - powiedział Michał Kłosowski. 

- Kiedy obserwuję Francję, Niemcy i zmieniającą się europejską scenę polityczną, widzę, że u bardzo wielu przywódców zaczyna wygrywać realpolitik - z koncepcjami, że możemy w jakiś sposób zbawić cały świat. Bo naszą słabość czy dobrą wolę wykorzystają na swoją korzyść różni watażkowie tego świata - dodał rozmówca PR24.

Według niego "Niemcy w jakiś sposób sparzyli się na polityce otwartych granic". - Europejscy przywódcy zaczynają zdawać sobie sprawę, że nasza owartość, nasze dobre chęci bywają wykorzystywane przeciwko nam - podkreślił Michał Kłosowski. 

Zobacz także:


Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
11:02 PR24 2021_11_24-17-47-56.mp3 Michał Kłosowski o kryzysie migracyjnym (Świata pogląd) 

***

Audycja: "Świata pogląd"

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: Michał Kłosowski ("Wszystko co Najważniejsze") 

Data emisji: 24.11.2021

Godzina: 17.47

bartos

Zobacz także

Zobacz także