X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Więcej kart jest w tej chwili w rękach Donalda Trumpa". Prof. Grzegorz Górski o wyborach w USA

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 17:37
- Siła amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości i mimo wszystko ciągle respekt dla niego jest tak duży, że niezależnie od tego, jakie te rozstrzygnięcia będą, oba obozy będą musiały uznać takie rozstrzygnięcia, jakie one będą po rozpatrzeniu wszystkich pozwów - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Górski, amerykanista, odnosząc się do zapowiadanej przez Donalda Trumpa batalii prawnej dotyczącej wyników wyborów prezydenckich w USA. 
Audio
  • Prof. Grzegorz Górski: wszystkie główne stacje telewizyjne w sposób wręcz otwarcie wrogi odnoszą się do Donalda Trumpa (Pro publico)
Donald Trump
Donald TrumpFoto: NumenaStudios / Shutterstock.com

Wybory Prezydenckie w USA odbyły się 3 listopada, jednak szacuje się, że ponad 100 mln głosów oddano w procedurze tzw. wczesnego głosowania, z czego większość - korespondencyjnie. Donald Trump od początku krytykował głosowanie korespondencyjne, uważając je za ułatwiające fałszerstwa. Urzędujący prezydent twierdzi też, że w części stanów zliczano nielegalne głosy oddane po terminie wyborów. Sztab Trumpa zapowiedział walkę przed sądami stanowymi i Sądem Najwyższym.

Iwo Bender 1200.jpg
"Bardzo mało prawdopodobne, ale nie niemożliwe". Publicysta o szansach Donalda Trumpa na prezydenturę

- Na pewno dochodziło do wielu nieprawidłowości - zauważył gość audycji, komentując słowa obecnego prezydenta USA. 


Posłuchaj
24:44 _PR24_AAC 2020_11_15-16-34-47_for_media.mp3 Prof. Grzegorz Górski: wszystkie główne stacje telewizyjne w sposób wręcz otwarcie wrogi odnoszą się do Donalda Trumpa (Pro publico)

- W odniesieniu do głosowania korespondencyjnego nie mamy żadnej próby weryfikacji, ponieważ te przepisy tymczasowe, które zostały wprowadzone, pozwalają właśnie na takie rzeczy, że głosują ludzie zmarli, że można zarejestrować psa czy kota i on też może teoretycznie oddać głos - dodał profesor Górski. 

Komentując szanse kandydatów na prezydenturę, ocenił, że - mając na uwadze wyżej wymienione zarzuty - większe szanse na wygraną ma obecny prezydent. - Wydaje się (...), że więcej kart jest w tej chwili w rękach prezydenta Trumpa - stwierdził. 

W rozmowie odniesiono się także do roli, jaką w okresie przed i powyborczym odegrały media. - Wszystkie główne stacje telewizyjne w sposób wręcz otwarcie wrogi odnoszą się do Donalda Trumpa - wskazał Górski. - To dotyczy także tych najbardziej wpływowych mediów społecznościowych - dodał. 


Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Pro publico"
Prowadziła: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg
Gość: prof. Grzegorz Górski (amerykanista z Kolegium Jagiellońskiego w Toruniu)
Data emisji: 15.11.2020
Godzina emisji: 16.34

kb/PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Republikanie będą mogli skutecznie stopować działania Bidena". Ekspert o wyborach w USA

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 18:00
- Wewnątrz Partii Demokratycznej trwa zacięta debata, czy partia ta nie zeszła za mocno w kierunku lewej strony - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Tomasz Winiarski, komentując zmiany w ramach jednej z amerykańskich partii politycznych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trump wykreuje się na szeryfa odchodzącego przez spisek". Adamski o wyborach w USA

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 12:28
- Donald Trump jest fighterem, showmanem, który do końca nie będzie chciał odejść ze stanowiska. Nie mam wątpliwości, że zrobi z tego wielkie przedstawienie, postara się to odpowiednio opakować pod względem PR-owym - powiedział publicysta Łukasz Adamski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bardzo mało prawdopodobne, ale nie niemożliwe". Publicysta o szansach Donalda Trumpa na prezydenturę

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 16:10
- Batalia sądowa na pewno będzie jeszcze trwała długo. To dziesiątki różnych procesów wytaczanych na różnych szczeblach. Ścieżki, które mogą prowadzić do tego, by Donald Trump pozostał w Białym Domu są bardzo mało prawdopodobne, ale nie niemożliwe - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Iwo Bender, ekspert ds. międzynarodowych, publicysta.
rozwiń zwiń