more_horiz

Jakub Przygoński o przygotowaniach do rajdu Dakar: skupiliśmy się na testowaniu nowego samochodu

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2021 20:38
- Cały cykl przygotowań w ostatnich trzech miesiącach był oparty na tym, żeby sprawdzić, przetestować i być jak najlepiej przygotowanym do prowadzenia nowego auta - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Przygoński, kierowca rajdowy Orlen Teamu, który wystartuje w najbliższym rajdzie Dakar.
Jakub Przygoński podkreślił, że nowy samochód ma szansę dać przewagę nad rywalami
Jakub Przygoński podkreślił, że nowy samochód ma szansę dać przewagę nad rywalamiFoto: PAP/Panoramic

1 stycznia 2022 roku ruszy 44. edycja Rajdu Dakar, na której ponownie pojawią się zawodnicy Orlen Teamu. Na podium w Arabii Saudyjskiej liczą Jakub Przygoński i jadący quadem Kamil Wiśniewski. Jakub Przygoński pojedzie z niemieckim pilotem Timo Gottschalkiem w samochodzie Mini Buggy.

Nowy samochód

Jakub Przygoński zdradził, że nowy samochód posiada rozwiązania, które dadzą mu przewagę na szybkich fragmentach. - Mamy całkowicie nowy samochód. To całkowicie nowa konstrukcja z napędem tylko na tył. Inaczej się prowadzi i inaczej to działa, ale jest za to lżejszy od samochodów z napędem na cztery koła o ok. 350 kg - powiedział.

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że nowe systemy pozwolą w pełni wykorzystać możliwości samochodu. - Ta konstrukcja ma szansę na to, żeby być szybszym przy dużych prędkościach. Jest trudniej na wydmach i piasku, ale mamy specjalny system możliwości zmiany ciśnień w oponach z kabiny. Pozwala to nam lepiej wykorzystać możliwości samochodu - powiedział.

- Cały cykl przygotowań w ostatnich trzech miesiącach był oparty na tym, żeby sprawdzić, przetestować i być jak najlepiej przygotowanym do prowadzenia nowego auta - dodał.

Czytaj także:

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
19:21 PR24 2021_12_18-20-09-00.mp3 Jakub Przygoński o przygotowaniach do rajdu Dakar ("Magazyn Sportowy")

* * *

Audycja: "Magazyn sportowy"

Prowadził: Mateusz Ligęza

Gość: Jakub Przygoński

Data emisji: 18.12.2021

Godzina emisji: 20.06

dz

Zobacz także

Zobacz także