more_horiz

Pierwszy medal dla Polaków w IO. Solecki: nie widziano nas w roli faworytów

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2022 17:33
- Przed tym konkursem byliśmy pełni obaw, ponieważ wiemy doskonale jak trudny jest to sezon dla Biało- Czerwonych. Wiadomo było, że nie przyjeżdżamy tu w roli faworytów. To inni mieli rozdawać tutaj karty, liczono na innych. Jednak Polacy pokazali się ze świetnej strony - mówił dla Polskiego Radia 24 Marek Solecki.   
Polscy skoczkowie nie byli faworytami IO, jednak los okazał się przewrotny
Polscy skoczkowie nie byli faworytami IO, jednak los okazał się przewrotnyFoto: PAP/Grzegorz Momot

Dawid Kubacki zdobył brązowy medal w olimpijskim konkursie na skoczni normalnej! Mistrzem został Japończyk Ryoyu Kobayashi, który wyprzedził Austriaka Manuela Fettnera.

- Już na początku pierwszej serii dobre, solidne skoki Piotra Żyły, Stefana Huli. Wtedy, kiedy lądowali wydawało się, że mogą to być skoki do pierwszej dziesiątki. Ostatecznie wystarczyło na trzecią dziesiątkę. Później świetny skok w wydaniu Dawida Kubackiego, a potem jeszcze lepszy skok Kamila Stocha. Po pierwszej serii na prowadzeniu był Ryoyu Kobayashi (...) a na ósmy miejscu był Dawid Kubacki, to pozwalało liczyć na coś więcej w serii finałowej - ocenił korespondent Polskiego Radia.    

Dawid Kubacki atak na podium przeprowadził w drugiej serii. Mistrz świata z normalnej skoczni z Seefeld z 2019 roku przypomniał o swoich największych sukcesach. 103 metry dały Polakowi awans na trzecie miejsce!


Posłuchaj
25:27 PR24_mp3 2022_02_06-15-33-49.mp3 Marek Solecki o występie Biało- Czerwonych w skokach narciarskich podczas IO w Pekinie ("Magazyn olimpijski-Pekin 2022)

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 >>> pekin2022.polskieradio24.pl

Polskie Radio jest Oficjalnym Nadawcą Radiowym z Zimowych Igrzysk Beijing 2022. W Pekinie są nasi sprawozdawcy, których relacji można słuchać na antenach Polskiego Radia, a także w specjalnym serwisie.

Więcej w nagraniu. 

* * *

Audycja: "Magazyn olimpijski-Pekin 2022" 

Prowadził: Cezary Gurjew

Gość: Marek Solecki 

Data emisji: 06.02.2022

Godzina emisji: 15.33

kmp

Zobacz także

Zobacz także