more_horiz

Pekin 2022. Podsumowanie piątego dnia igrzysk w Pekinie

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2022 17:00
W ćwierćfinale sprintu techniką dowolną odpadł piątego dnia igrzysk Maciej Staręga. Wcześniej z rywalizacją na XXIV Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie pożegnali się Kamil Bury oraz Izabela Marcisz, Monika Skinder i Weronika Kaleta.
Biegacz narciarski Maciej Staręga ukończył ćwierćfinał w sprincie na 18. miejscu
Biegacz narciarski Maciej Staręga ukończył ćwierćfinał w sprincie na 18. miejscuFoto: PAP/EPA//JEON HEON-KYUN

Apetyt na medale wzbudzony przez Dawida Kubackiego nie został piątego dnia igrzysk zaspokojony. Startujący w sprincie techniką dowolną Maciej Staręga zakwalifikował się do ostatniego ćwierćfinału, który zakończył ostatecznie na 19. miejscu. Wcześniej w eliminacjach sprintu odpadli Kamil Bury, Izabela Marcisz, Monika Skinder i Weronika Kaleta.

- Było blisko, ale jestem zadowolony. Myślę, że zrobiłem wszystko, co było w mojej mocy - taktycznie było to dobrze rozegrane - powiedział Andrzejowi Grabowskiemu Maciej Staręga po biegu. Dodał, że było to jego najlepsze miejsce w sezonie.

Czytaj także: 

Biegaczka narciarska Izabela Marcisz żałowała, że nie zdołała awansować do ćwierćfinału. - Szkoda, ale cieszę się, że mogłam konkurować i się sprawdzić - powiedziała w rozmowie z Polskim Radiem.

Weronika Kaleta, która występowała na olimpiadzie po raz pierwszy, opowiedziała o swoich planach - przed nią m.in. sztafeta, a także decyzje o kolejnych startach. Zawodniczka sportowe starty łączy ze studiami - niedawno zmieniła kierunek z matematyki na psychologię.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 >>> pekin2022.polskieradio24.pl

Polskie Radio jest Oficjalnym Nadawcą Radiowym z Zimowych Igrzysk Beijing 2022. W Pekinie są nasi sprawozdawcy, których relacji można słuchać na antenach Polskiego Radia, a także w specjalnym serwisie.

Więcej w nagraniu audycji.

Posłuchaj
24:49 PR24_mp3 2022_02_08-15-32-47.mp3 Michał Jakubik i Rafał Bała z Pekinu o piątym dniu zimowych igrzysk olimpijskich (Magazyn olimpijski) 

* * *

Audycja: "Magazyn olimpijski-Pekin 2022"

Prowadził: Rafał Bała, Michał Jakubik

Data emisji: 08.02.2022

Godzina emisji: 15.33

st

Zobacz także

Zobacz także