more_horiz

Występ polskich panczenistek podczas IO. Kowalczyk: nasze nadzieje nie zostały do końca spełnione

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2022 16:54
- To są nasze nie do końca spełnione nadzieje. Wczoraj też liczyliśmy na lepszy wynik, a Piotrowi Michalskiemu zabrakło do medalu 0,03 sekundy. Dziś do tego medalu było dalej - mówił w Polskim Radiu 24 dziennikarz sportowy Tomasz Kowalczyk.
Kaja Ziomek - uplasowała się na 9. miejscu.
Kaja Ziomek - uplasowała się na 9. miejscu.Foto: Forum/ FABRIZIO BENSCH

Dziewiątego dnia igrzysk olimpijskich w Pekinie Polacy wystąpili w sześciu konkurencjach. Monika Hojnisz-Staręga zajęła dziewiąte miejsce w biegu na dochodzenie, z kolei kobieca sztafeta w short tracku ukończyła rywalizację na szóstym. Niespodziankę chciały sprawić panczenistki w biegu na 500 metrów, lecz ostatecznie się nie udało.

Kolejny dzień IO skomentował Tomasz Kowalczyk. 

- Przez kilka tygodni przed tymi igrzyskami, rozmawiając z Pawłem Zygmuntem, on wiele razy mówił, że naprawdę należy stawiać na Angelikę Wójcik, że może zrobić bardzo dobry wynik. Ostatecznie zajęła 11. miejsce. Lepiej od niej pojechała Kaja Ziomek - uplasowała się na 9. miejscu. To są niespełnione do końca nasze nadzieje. Wczoraj też liczyliśmy na lepszy wynik, a Piotrowi Michalskiemu zabrakło 0,03 sekundy do medalu. Dziś do tego medalu było dalej - mówił.

W wyścigu na 500 metrów kobiet wygrała Amerykanka Erin Jackson, srebro przypadło Miho Takagi, a brąz trafi w ręce Angeliny Golikowej.      

Dziennikarz sportowy podkreślił, że wciąż jest szansa na medale dla Polaków. 

- W łyżwach będziemy patrzeć na występ Zbigniewa Bródki. 19 lutego to start w biegu masowym. Wiemy, że z powodu kontuzji nie mógł wystartować na dystansie, na którym zdobywał złoty medal igrzysk olimpijskich, na 1500 metrów. Może się jeszcze tam do nas uśmiechnie szczęście - stwierdził. 


Posłuchaj
24:41 PR24_mp3 2022_02_13-15-33-39.mp3 Tomasz Kowalczyk o występie Polaków w 9. dniu igrzysk olimpijskich ("Magazyn olimpijski - Pekin 2022")

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 >>> pekin2022.polskieradio24.pl

Polskie Radio jest Oficjalnym Nadawcą Radiowym z Zimowych Igrzysk Beijing 2022. W Pekinie są nasi sprawozdawcy, których relacji można słuchać na antenach Polskiego Radia, a także w specjalnym serwisie.

Więcej w nagraniu. 

* * *

Audycja: "Magazyn olimpijski-Pekin 2022" 

Prowadził: Filip Jastrzębski

Gość: Tomasz Kowalczyk 

Data emisji: 13.02.2022

Godzina emisji: 15.33

kmp

Zobacz także

Zobacz także