more_horiz

"Lubię teatr, lubię ten zawód". Rafał Królikowski o aktorstwie

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2022 11:59
- Chodzę na spotkania teatralne ponieważ chcę być świadomy tego co się dzieje na tak zwanym rynku, jakie są nowości i iść za trendami - mówił w Polskim Radiu 24 Rafał Królikowski, aktor.
Rafał Królikowski
Rafał KrólikowskiFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

W audycji prowadzące opowiedziały o spektaklu "Piknik pod wiszącą skałą" Leny Frankiewicz w Narodowym. Pojawił się także "O dwóch doktorach i jednej pacjentce" M. Wojtyszki w Teatrze Słowackiego w Krakowie. Do rozmowy dołączył aktor Rafał Królikowski, który opowiadał nie tylko o swoim zawodzie, ale także o tym dlaczego lubi chodzić regularnie do kina i do teatru.

"Lubię teatr, lubię ten zawód"

Lubię teatr, lubię ten zawód - podkreślił. - Nie wiem czy to szczęście czy nieszczęście - dodał. - To też nie jest tak, że tylko lubię. Chcę być świadomy tego co się dzieje na tak zwanym rynku, jakie są nowości i iść za trendami - powiedział.

Wskazał, że "lubię odnajdywać nowe nazwiska, by gdy później przyjdzie jakaś propozycja, to już wiedzieć coś na ten temat, mieć jakieś swoje zdanie". 

- Chodzę na spotkania teatralne i chyba faktycznie jestem jednym z nielicznych aktorów, którzy się na to decydują - zauważył. Wyjaśnił, że inni mogą nie decydować się na takie spotkania ponieważ, "po pierwsze zazwyczaj brak na to czasu, a poza tym wejściówki i zaproszenia rozchodzą się w mgnieniu oka". - Ja jestem cierpliwy i zawsze taki byłem - podkreślił.


Więcej o karierze aktora w nagraniu.

Posłuchaj
23:08 Antrakt (1).mp3 Rafał Królikowski: lubię teatr, lubię ten zawód (Polskie Radio 24)

***

Audycja: "W antrakcie"

Prowadzący: Magda Kuydowicz i Malwina Kiepiel 

Gość: Rafał Królikowski, aktor

Data emisji: 4.07.2022

Godzina: 23:35

jb


Zobacz także

Zobacz także