X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal

Okrągły stół ws. oświaty. Premier: jesteśmy otwarci na dalsze zmiany

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 15:30
 - Ze względu na skuteczność działania aparatu podatkowego, część środków na podwyżki dla nauczycieli będzie przekazanych z budżetu państwa - powiedział premier Mateusz Morawiecki na zakończenie kolejnej tury rozmów przy okrągłym stole edukacyjnym. 
Audio
  • Mateusz Morawiecki podkreślił, że proponowane podczas prac w pięciu "podstolikach" zmiany w systemie edukacji wskazują na kolejny etap reformy edukacji (IAR)
Premier Mateusz Morawiecki (drugi z lewej) oraz minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski (z lewej), rzecznik prasowy rządu Piotr Mueller i rzecznik prasowy MEN Anna Ostrowska podczas sesji plenarnej okrągłego stołu w sprawie edukacji i oświaty w Warszawie
Premier Mateusz Morawiecki (drugi z lewej) oraz minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski (z lewej), rzecznik prasowy rządu Piotr Mueller i rzecznik prasowy MEN Anna Ostrowska podczas sesji plenarnej okrągłego stołu w sprawie edukacji i oświaty w WarszawieFoto: PAP/Marcin Obara

W poniedziałek rozpoczęła się czwarta tura rozmów przy okrągłym stole edukacyjnym. W sesji plenarnej obrad udział biorą m.in. premier Mateusz Morawiecki i kierownictwo Ministerstwa Edukacji Narodowej. Szef rządu zapewnił, że pomysły zgłoszone i uzgodnione podczas obrad okrągłego stołu edukacyjnego będą w miarę możliwości wdrażane.

pap_egzamin-1200.jpg
Są wyniki egzaminów ósmoklasisty i gimnazjalnych. Szef MEN: egzaminy poszły dobrze

- Wraz z ministrem Dariuszem Piontkowskim będziemy starali się przekształcać te nasze wszystkie pomysły w sposób w miarę możliwy, konsensualny na propozycje już czy to ustawowe, czy różnych rozporządzeń, które będą mogły zmieniać działania w obszarze edukacji narodowej, np. w tak ważnej dziedzinie, jaką jest jakość kształcenia nauczycieli, o której tutaj dużo rozmawialiśmy podczas poprzednich sesji, w obszarze związanym z metodyką, egzekwowaniem jakości kształcenia i dopasowaniem mechanizmów wynagradzania do tej jakości kształcenia - powiedział.

Premier podkreślał także rolę rodziców w systemie edukacji. Poinformował, że w tym zakresie rząd będzie miał "pewne nowe propozycje". - Ta sfera jest niezwykle istotna, bo to rodzice patrzą przez pryzmat swoich dzieci, młodzieży i bardzo chcą partycypować, brać udział w procesie kształcenia, w poprawie całego systemu - tłumaczył.

Mateusz Morawiecki wskazał, że kolejny duży obszar to realizacja postanowień porozumienia zawartego przez stronę rządową z Sekcją Krajową Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność", dotyczącego m.in. podwyżek dla nauczycieli. Szef rządu powiedział, że w sumie tegoroczna podwyżka będzie jedną z największych podwyżek w trakcie jednego roku i poprawi sytuację finansową nauczycieli.

Premier zaznaczył, że podczas obrad okrągłego stołu edukacyjnego głos w sprawie zmian w oświacie mają także uczniowie. - Uczniowie po raz pierwszy tak mocno zabrali głos i ich perspektywa została tutaj ujęta - oznajmił.

Dziękował także innym uczestnikom debaty: organizacjom pozarządowym, ekspertom i samorządom. - Jesteśmy otwarci na dalsze zmiany, które usprawnią funkcjonowanie całego systemu edukacji narodowej, całego systemu oświaty - zapewnił Mateusz Morawiecki.

mr

Czytaj także

Są wyniki egzaminów ósmoklasisty i gimnazjalnych. Szef MEN: egzaminy poszły dobrze

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 11:56
Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski powiedział, że egzaminy gimnazjalne i ósmoklasisty wypadły dobrze, i pogratulował zdającym wyników.
rozwiń zwiń