X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal

Prezes PiS: uregulujemy kwestię lotów rządową flotą

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2019 13:31
- W krótkim czasie zostanie złożony projekt ustawy, który ureguluje w sposób "rygorystyczny", kto i w jakich okolicznościach może latać samolotami rządowymi - zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak mówił, potrzebne jest skoordynowanie działalności kancelarii: premiera, prezydenta, Sejmu i Senatu.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński PAPMarcin Obara
Prezes PiS Jarosław Kaczyński PAP/Marcin ObaraFoto: PAP/Marcin Obara
  • Prezes PiS zapowiedział uregulowanie sprawy lotów najważniejszych osób w państwie.
  • Jarosław Kaczyński wystąpił na wspólnej konferencji z marszałkiem Sejmu. Marek Kuchciński - w związku z wątpliwościami co do zasadności wykorzystywania przez niego rządowych samolotów - zapowiedział swoją dymisję.
  • Jarosław Kaczyński mówił, że sprawa wykorzystywania rządowych samolotów musi zostać uregulowana, by skoordynować działania Kancelarii Rady Ministrów, Prezydenta, Sejmu, Senatu.

- Uregulujemy tę sprawę, bo do tej pory regulacji, odnoszącej się do tego, kto, w jakich okolicznościach może latać, po prostu nie było. Było kilka osób w państwie, które miały prawo korzystać z samolotów i w gruncie rzeczy na tym to się kończyło - powiedział prezes PiS w czwartek na konferencji prasowej.

pap_kuchcinski1200.jpg
Marek Kuchciński rezygnuje ze stanowiska marszałka Sejmu

Zapowiedział, że "w krótkim czasie zostanie złożona ustawa - potrzebna jest ustawa z tego względu, że trzeba skoordynować działalność kilku kancelarii, które są oddzielne: Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Kancelarii Prezydenta, Kancelarii Sejmu i Kancelarii Senatu - która to ureguluje i to w sposób rygorystyczny tak, jak tego oczekuje opinia publiczna".

- Skoro opinia publiczna domaga się rygorów, to rygory rzeczywiście będą - oświadczył Jarosław Kaczyński.

Marek Kuchciński rezygnuje ze stanowiska

Marszałek Sejmu poinformował, że w piątek zrezygnuje z pełnionej funkcji. Na konferencji prasowej wyjaśnił, że powodem są "oczekiwania społeczne". Marek Kuchciński dodał, że jego loty rządowymi samolotami, z których korzystała także rodzina, nie spowodowały, że złamał prawo.

Pod koniec lipca media poinformowały, że Marek Kuchciński zabierał członków rodziny na pokład rządowych samolotów. W ramach rekompensaty za 23 loty rządowymi samolotami były marszałek wpłacił 5 tysięcy złotych na Klinikę Budzik i 10 tysięcy złotych na Caritas.

Na poniedziałkowej konferencji prasowej Marek Kuchciński podkreślił, że nie złamał prawa i przeprosił za loty. Poinformował, że raz rządowym samolotem podróżowała jego żona. W ramach rekompensaty za ten lot zadeklarował wpłatę 28 tysięcy złotych na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych.

Wczoraj warszawska Prokuratura Okręgowa poinformowała, że prowadzi postępowanie sprawdzające ewentualne nieprawidłowości w związku z lotami Marka Kuchcińskiego.

mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joanna Kopcińska: my po prostu słuchamy Polaków i realizujemy zobowiązania

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2019 22:53
- Dziękuję wszystkim Polakom, którzy w tym dniu poszli do wyborów i oddali swój głos, a przede wszystkim tym, którzy głosowali na PiS. PiS, Zjednoczona Prawica szła do wyborów z programem, który napisali Polacy. My po prostu słuchamy Polaków i realizujemy zobowiązania, do których oni, rodacy, nas zobowiązują - powiedziała dziennikarzom rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Loty służbowe polityków. Prezes PiS: chcemy, by rodzina płaciła cenę biletu

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 06:30
- Zwróciłem się do ministra obrony narodowej, szefa KPRM, a poproszę także prezydenta, by stworzyć przepisy regulujące loty służbowe, chcemy, żeby w sytuacjach nieformalnych, gdy rodzina korzysta z przelotu, płacono cenę biletu rejsowego - poinformował prezes PiS Jarosław Kaczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radosław Fogiel: to marszałek Marek Kuchciński zdecyduje, czy miałby się podać do dymisji

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 08:45
- Marszałek Marek Kuchciński przeprosił, zapłacił za loty, a poza tym wprowadzamy regulację, która nakazuje i daje prawną możliwość opłacania kosztów przelotu członków rodziny, którzy nie są członkami delegacji - powiedział w Polskim Radiu 24 Radosław Fogiel, zastepca rzecznika Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie sztabu wyborczego PiS. "Omawialiśmy różne pomysły i koncepcje"

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 21:00
- Tego typu narady odbywamy regularnie od wielu tygodni i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Omawiamy różne pomysły i koncepcje. Robimy swoje, nie oglądamy się na opozycje. Mamy nasz plan na kampanię i systematycznie go realizujemy - powiedziała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska pytana o przebieg spotkania.
rozwiń zwiń