X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal

"Polska pod Krzyżem". Tysiące pielgrzymów przybyły do Włocławka

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 12:47
Tysiące pielgrzymów z różnych stron Polski przybyły do Włocławka na lotnisko Kruszyn. Trwa tam spotkanie modlitewne "Polska pod Krzyżem". Jak podaje policja, na placu lotniska jest ponad 20 tysięcy osób. Spotkanie rozpoczęło się modlitwą różańcową.
Audio
  • Włocławek: tłumy przybywają na lotnisko Kruszyn (IAR)
Polska pod Krzyżem we Włocławku
"Polska pod Krzyżem" we WłocławkuFoto: Przemysław Goławski/pr24.pl

Rzecznik prasowy organizacji z Fundacji Solo Dios Basta Elżbieta Lachman powiedziała Polskiemu Radiu, że pielgrzymów spodziewanych jest o wiele więcej. - Przyjeżdżają autobusami, rowerami, samochodami, a nawet konno. Widać, że będą tu tłumy. Mam informację, że z 4 tysięcznej wioski przyjeżdża tutaj 30 osób, jeśli z każdej wsi przyjedzie jeden procent, to może nawet milion nas tutaj będzie - informuje Elżbieta Lachman.

Rzeczniczka zwraca uwagę, że w wydarzenie można włączyć się w wielu miejscach Polski. - Warto przyjechać lub pójść do najbliższego kościoła, kto nie może przyjechać może znaleźć inne miejsce modlitwy, zarejestrowało się 1050 miejsc modlitwy - dodaje.

PolskieRadio24.pl

Szczególny wymiar duchowy spotkania

Elżbieta Lachman powiedziała, że spotkanie "Polska pod Krzyżem" ma szczególny wymiar duchowy. - Ten dzień ma być głównie po to, by jak najwięcej osób oddawało życie Chrystusowi - mówi. Zwraca uwagę, że z Jezusem Chrystusem pokonywać problemy dnia codziennego bo, mimo, że problemy nie rozwiązują się z dnia na dzień, to wiara przynosi nową spojrzenie.

Polska pod krzyżem facebook-1200.jpg
Polska pod Krzyżem - serwis specjalny

Na olbrzymiej płycie lotniska od rana pracuje 600 wolontariuszy, znajduje się 100 mobilnych konfesjonałów. Wydarzenie można śledzić na 6 telebimach. O godzinie 15.00 ordynariusz włocławski biskup Wiesław Mering będzie przewodniczył Mszy świętej, podczas, której zostaną uroczyście wniesione relikwie Krzyża Świętego. Będzie można wysłuchać konferencji. O godzinie 20.15 rozpocznie się Droga Krzyżowa, która będzie transmitowana przez radiowa Jedynkę i Telewizję Polską.

Wydarzenie patronatem medialnym objęło Polskie Radio. Od północy do godz. 3.00 na antenie Programu 1 Polskiego Radia wyemitowana zostanie specjalna audycja, w której znajdą się m.in. relacje z nocnego czuwania.

koz/pb

Czytaj także

Polska pod Krzyżem: cały ból i cierpienie można zostawić Chrystusowi

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 07:00
Nawet milion osób może spotkać się na nabożeństwie "Polska pod Krzyżem" 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O sile, która płynie z wiary, portalowi PolskieRadio24.pl mówi Maciej Bodasiński, współorganizator spotkania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bp Wiesław Mering: wrażliwość religijna jest w Polakach ciągle żywa

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 08:36
- Czas, który przeżywamy w Polsce jest gorący i nie obejdzie się w bez prób wciskania tego wydarzenia w różne koleiny polityczne, propagandowe. To jest wydarzenie religijne i religia, tak jak ją rozumie i realizuje chrześcijaństwo, to więź człowieka z Bogiem - mówił o akcji "Polska pod Krzyżem" w "Sygnałach dnia" biskup diecezji włocławskiej Wiesław Mering. 
rozwiń zwiń