X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal

Mateusz Morawiecki: sukces polskiej wsi przekłada się na sukces miast

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 17:15
- Strategia dla rolnictwa opiera się na trzech podstawowych działaniach, podstawowych obszarach: wsparciu dla rolnictwa, rozwoju rolnictwa i równych prawach w szczególności w Unii Europejskiej - powiedział w środę na konwencji PiS w Kielcach premier Mateusz Morawiecki.
Audio
  • Wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego na konwencji PiS w Kielcach (PR24)
Premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości
Premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji wyborczej Prawa i SprawiedliwościFoto: PAP/Piotr Polak
  • Zakończyła się konwencja tematyczna Prawa i Sprawiedliwości, poświęcona problemom wsi i rolnictwa
  • Premier Mateusz Morawiecki podkreślał, że Polska "musi być silna w oparciu o dwa filary - o tradycję i o nowoczesność, a ośrodkiem tradycji jest właśnie polska wieś, która jest »depozytariuszem polskiej tradycji«"
  • - Chcemy dbać o wszystkich rolników i będziemy dbali o wszystkich rolników - zapowiedział premier
  • Zdaniem Mateusza Morawieckiego, rolnictwo jest modelem gospodarczym, który jest wyjątkowo trudny, w porównaniu do wszystkich innych branż
Czytaj więcej
konwencja 1200.jpg
Jarosław Kaczyński: PiS jest i chce być nadal partią polskiej wsi

- Jesteśmy wdzięczni polskiej wsi za przechowanie tych wartości w najtrudniejszych czasach, tych dramatycznych, tych bardzo trudnych latach PRL-u i tych również trudnych, inaczej trudnych ale bardzo trudnych na polskiej wsi - pierwszych 25 latach transformacji" - powiedział.

- Chcemy dbać o wszystkich rolników i będziemy dbali o wszystkich rolników. Wsparcie jest potrzebne z bardzo naturalnych przyczyn - rolnictwo i wieś to ta dziedzina gospodarki, która najbardziej podlega fluktuacjom związanym z pogodą - zaznaczył premier.

"Przed polskim rolnictwem stoją wspaniałe szanse rozwojowe"

Mateusz Morawiecki zapowiedział, że jednym z pierwszych zadań naszego komisarza do spraw rolnictwa, Janusza Wojciechowskiego, który został we wtorek zatwierdzony na to stanowisko, będzie dbanie o to, żeby rolnictwo w całej Unii Europejskiej najlepiej się rozwijało.

Czytaj więcej
szydlo_kielce1200.jpg
Beata Szydło: musimy walczyć o wsparcie dla polskiego rolnictwa

- Będzie także zbudowanie długofalowej wizji, długofalowej strategii, która będzie odpowiadała warunkom gospodarki polskiej, naszym potrzebom społecznym, naszym polskim szansom, bo przed polskim rolnictwem stoją wspaniałe szanse rozwojowe. I to, że za to zadanie będzie odpowiedzialny Polak, polski komisarz, powoduje, że jestem pełen optymizmu, pełen wiary w to, że ta strategia będzie najlepiej, będzie znakomicie dopasowana do polskiej gospodarki, do polskich potrzeb - wskazał szef rządu.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Jarosław Kaczyński: dopłaty dla rolników wyższe niż 1200 złotych

Zdaniem Mateusza Morawieckiego, rolnictwo jest modelem gospodarczym, który jest wyjątkowo trudny, w porównaniu do wszystkich innych branż.

Premier powiedział, że rolnictwo zapewnia bezpieczeństwo żywnościowe, a więc i bezpieczeństwo w zakresie ogólnym. Podkreślił, że polska wieś daje nam pewną trwałość, jest przechowalnią wartości. - Polskie rolnictwo dzisiaj jest wspaniałym, bardzo udanym sektorem, który eksportuje najwięcej na cały świat - 30 miliardów euro - kilkakrotnie więcej niż 15 lat temu - mówił premier.

Zadowolenie rolnika i konsumenta

Jak mówił premier, w ubiegłym roku była potężna susza, a rząd przeznaczył na rekompensaty niemal 2,5 mld zł, czyli pięcio-, sześciokrotnie więcej niż w przypadku podobnej suszy przeznaczyli poprzednicy w 2015 r.

- I w tym roku również, ze względu na katastrofę suszy w wielu obszarach kraju, przeznaczymy podobne kwoty dla rolników. Te środki już są przeznaczone na wsparcie dla rolników, wsparcie dla polskiej wsi - zapewnił Mateusz Morawiecki.

Podkreślił, że polska wieś rozwija wspaniałe tradycje kultury, regionalnych potraw, dlatego "nasz rząd zdecydował się zupełnie zmienić zasady w obszarze rolnego handlu detalicznego". Zdaniem premiera, jest to wielka szansa wsparcia i rozwoju małych przedsiębiorstw rolnych.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Andrzej Duda: polska wieś staje się wizytówką Rzeczpospolitej

- Do 40 tys. zł bez podatku mogą sprzedawać rolnicy w miejscu wytworzenia, ale również dystrybuować detalicznie, by skrócić drogę od pola do stołu, by konsument cieszył się wspaniałym polskim jedzeniem, a rolnik miał za to godziwą zapłatę. To sedno naszego programu - podkreślił Mateusz Morawiecki.

"Polska wieś to polska racja stanu"

Zdaniem szefa rządu rolnictwo i sektor rolno-spożywczy jest jednym z najważniejszych elementów rodzimej gospodarki.
- Polska otrzymała resort rolnictwa, jeden z najważniejszych resortów w Unii Europejskiej. Mamy odpowiedzialność za główną część budżetu Unii Europejskiej - powiedział premier.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Nie żyje prof. Jan Szyszko, były minister środowiska w rządzie PiS

- Zapewnienie równych praw, równych dopłat dla polskich rolników - to będzie jedno z pierwszych zadań polskiego komisarza odpowiedzialnego za rolnictwo Janusza Wojciechowskiego - oświadczył Mateusz Morawiecki.

- Jestem przekonany, że dzięki temu w końcu zapanuje normalność, a wieś odnajdzie swoje należyte miejsce w polskiej gospodarce - dodał premier. - Polskie rolnictwo, polska wieś - to polska racja stanu - zakończył.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Propozycje PiS: wzrost płacy minimalnej, podwójna "trzynastka", wyższe dopłaty dla rolników

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 16:08
Wyższe płace, dwie dodatkowe emerytury, wyższe dopłaty dla rolników, podwyższenie ryczałtu dla firm, obniżenie podatków, zwiększenie nakładów na służbę zdrowia, modernizację szkół i szpitali - to propozycje zaprezentowane w sobotę przez PiS na konwencji wyborczej w Lublinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: skałą, na której należy w Polsce budować, jest rodzina

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 13:10
- Nasza formacja służąc Polsce, służąc polskiej rodzinie, wykonując swoje zobowiązania, swoje zapowiedzi okazała się wiarygodna. Rodzina jest skałą, na której trzeba budować - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas pierwszej z cyklu konwencji tematycznychm, która odbywała się w Łodzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: jesteśmy skuteczni i potrafimy zwalczać mafie VAT

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 21:11
- Udowodniliśmy, że wiarygodność jest najważniejszą wartością polityczną. Jesteśmy skuteczni i potrafimy zwalczyć mafie VAT - mówił w sobotę w Bieruniu (Śląskie) premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń