X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal

4 kolejne przypadki koronawirusa w Polsce. Liczba zakażonych wzrosła do 68

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 17:04
W Polsce potwierdzono cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem, w sumie liczba zakażonych wzrosła do 68, w tym jedna osoba zmarła - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Potwierdzone wyniki dotyczą czterech osób z Warszawy.
Koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19 (zdj. ilustracyjne)
Koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19 (zdj. ilustracyjne)Foto: PAP/Jakub Kaczmarczyk
  • Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych czterech przypadkach koronawirusa
  • W sumie w Polsce zakażenie potwierdzono u 68 osób, jedna osoba zmarła
  • Pozytywne wyniki dotyczą czterech osób z Warszawy
duda-1200-pap.jpg
Prezydent: wprowadzenie stanu wyjątkowego nie jest w tym momencie rozważane

"Mamy cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą czterech osób z województwa mazowieckiego (Warszawa) - poinformowało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

Liczba osób hospitalizowanych wynosi 521, objętych kwarantanną 3 151, objętych nadzorem epidemiologicznym 17 784.

Łącznie liczba zakażonych wzrosła do 68. Jedna pacjentka zmarła w czwartek. Była hospitalizowana w Poznaniu. Stan jej zdrowia był ciężki. Cierpiała na inne schorzenia.

Pacjent "zero"

mon 1200.jpg
"Doniesienia o wyprowadzaniu wojsk na ulicę oraz zamykaniu miast to fake newsy". Szef MON dementuje

Resort zdrowia o pierwszym polskim przypadku pacjenta zarażonego koronawirusem poinformował 4 marca, ponad tydzień temu. Był to mężczyzna, który przyjechał z Niemiec autokarem. Trafił on do szpitala zakaźnego w Zielonej Górze. Obecnie osoby, u których wykryto tę chorobę, przebywają m.in. w placówkach we Wrocławiu, Warszawie, Ostródzie, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie, Leżajsku, Łodzi i Lublinie.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Jak się chronić i do kogo się zgłosić? Wszystko, co musisz wiedzieć o koronawirusie

shutterstock_koronawirus lotnisko 1200.jpg
Podróżowanie po świecie w czasie epidemii? MSZ odradza

Ostrzeżenie GIS

Główny Inspektor Sanitarny, mając na względzie sytuację epidemiologiczną, nie zaleca podróżowania do Chin, Hongkongu, Korei Południowej, Włoch, Iranu, Japonii, Francji - departamentów Oise w Regionie Hauts-de-France, Górna Sabaudia w regionie Owernia-Rodan-Alpy, Morbihan w regionie Bretania oraz regionu lle-de France, Niemiec - Nadrenii Północnej-Westfalii, Badenii-Wirtembergii, Hiszpanii - Wspólnoty Madrytu oraz miast Vitoria, Labastida i La Rioja w Kraju Basków oraz San Marino.

koronawi_1200.jpg
Społeczne konsekwencje koronawirusa w Polsce. Socjolog: ta sytuacja może być spajająca

Koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem.

Podejrzewa się, że do pierwszego zakażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhanie, stolicy prowincji Hubei.​

pb

Czytaj także

LOT uruchomił specjalną stronę z informacjami dotyczącymi podróży

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 17:03
Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły specjalną stronę internetową z informacjami dotyczącymi podróży w czasie pandemii koronawirusa. Znajdą się tam informacje o zawieszonych lotach, zaleceniach dla podróżnych, procedury elastycznej zmiany rezerwacji i wyjazdowe do wybranych krajów, czy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz informacje dla podróżujących do Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rolnictwa: żywności w Polsce nie zabraknie

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 16:33
Minister rolnictwa i rozwoju wsi zapewnił, że Polska jest bezpieczna pod względem żywnościowym. Na wspólnej konferencji z prezydentem Andrzejem Dudą po wizycie w Banku Żywności w Ciechanowie minister podkreślał, że polskie rolnictwo cechuje się wysoką produktywnością.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Doniesienia o wojsku na ulicach i zamykaniu miast to fake newsy". Szef MON dementuje

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 16:53
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zaapelował, by nie ulegać panice i z rezerwą podchodzić do nieprawdziwych informacji. Podkreślał, że wojsko nie jest wyprowadzane na ulice. Nie ma też mowy o zamykaniu miast, na przykład Warszawy.
rozwiń zwiń