X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent: wprowadzenie stanu wyjątkowego nie jest w tym momencie rozważane

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 13:21
- Nie ma w tej chwili wniosku ze strony Rady Ministrów o wprowadzenie w Polsce stanu wyjątkowego; nie jest to w tym momencie na etapie rozważania - powiedział prezydent Andrzej Duda. Zapewnił również, że nie zabraknie żywności.
Audio
  • Prezydent zapewnia, że nie zabraknie żywności w związku z epidemią koronawirusa. Andrzej Duda odwiedził Bank Żywności w Ciechanowie (IAR)
Andrzej Duda
Andrzej DudaFoto: PAP/Mateusz Marek
  • Prezydent odniósł się do sytuacji epidemiologicznej w Polsce w związku z koronawirusem i dementował plotki z tym związane
  • Andrzej Duda podkreślił, że aktualnie nie ma planów wprowadzania stanu wyjątkowego
  • Zapewnił on również, że władze robią wszystko, by zapanować nad sytuacją

Na briefingu prasowym w Ciechanowie Andrzej Duda zwrócił uwagę, że w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa pojawiają się różne plotki.

- Między innymi dzisiaj słyszę plotkę o tym, że ma być wprowadzony stan wyjątkowy. Proszę państwa, nie ma takiego wniosku w tej chwili ze strony Rady Ministrów, nie ma takiego wniosku, nie jest to w ogóle na etapie rozważania w tym momencie - oświadczył prezydent.

koronawirus 1200.jpg
"Informacje o wirusie czerpmy ze sprawdzonych źródeł". Apel szefa KPRM

- Oczywiście, że sytuacja się zmienia i ona być może za kilka dni będzie już zupełnie inna. Ale dzisiaj nie ma w ogóle takiej dyskusji - dodał.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Szef MEN: jeżeli zajdzie potrzeba, zmienimy przebieg roku szkolnego

Prezydent zwracał uwagę, że przyrost liczby zakażeń od czwartku do piątku jest mniejszy, niż się spodziewano. - Wczoraj wieczorem było ich 51, dzisiaj jest ponad 60, ale to jest dużo mniej, niż myślano, że będzie w tym okresie, więc bardzo proszę o zachowanie spokoju - apelował dodając, że polskie władze robią wszystko, co możliwe, żeby zapanować nad sytuacją.

"Żywności jest pod dostatkiem"

Andrzej Duda zapewnił też, że żywności nie zabraknie. - Jest jej bardzo dużo, pod dostatkiem. Rolnicy zapewniają nam bezpieczeństwo żywnościowe i mamy to szczęście, to jest faktem, i dzisiaj to się pokazuje, że nie brakuje żadnych produktów - powiedział prezydent.

PAP Piotr Gliński 5 1200.jpg
Koronawirus w Polsce. Gliński: w obliczu epidemii artyści i twórcy mogą ubiegać się o pomoc

Przypomniał, że osoby, które są w trudnej sytuacji z uwagi na objęcie ich kwarantanną i nie mogą zrobić same zakupów, będą wyszukiwane przez ośrodki pomocy społecznej, które będą taką pomoc dostarczać.

Apelował także, aby wszyscy, którzy mają wiedzę o takich osobach, zgłaszali zapotrzebowanie do ośrodków pomocy społecznej.

paw/

Czytaj także

Prezydent chce ułatwień w spłatach kredytów. Decyzja w związku z epidemią koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2020 11:56
Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że wyjdzie z inicjatywą wypracowania rozwiązań łagodzących skutki spłaty kredytów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent poprosił pełnoletnich harcerzy o zaangażowanie w pomoc starszym i samotnym

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2020 19:10
Prezydent Andrzej Duda zwrócił się w czwartek do organizacji harcerskich, by w związku z koronawirusem rozważyły zaangażowanie harcerzy w pomoc osobom starszym i samotnym. - Ustaliliśmy, że to zaangażowanie może dotyczyć wyłącznie harcerzy pełnoletnich - zaznaczył.
rozwiń zwiń