X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal

901 przypadków zakażenia koronawirusem, 10 osób nie żyje. Nowe dane resortu zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 21:47
Badania laboratoryjne potwierdziły koronawirusa u kolejnych 17 osób; łączny bilans wzrósł we wtorek wieczorem do 901 przypadków - podało we wtorek wieczorem Ministerstwo Zdrowia.
Pogotowie ratunkowe transportuje osobę podejrzaną o zakażenie koronawirusem
Pogotowie ratunkowe transportuje osobę podejrzaną o zakażenie koronawirusemFoto: PAP/Andrzej Lange
  • Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce przekroczyła 900
  • W naszym kraju zmarło 10 osób
  • W Polsce wprowadzono kolejne ograniczenia dotyczące epidemii 

Resort zdrowia poinformował, że wszystkie nowe potwierdzone przypadki dotyczą osób z woj. dolnośląskiego. Spośród 901 zakażonych, 10 osób zmarło.

Zmarła 10 osoba

Wcześniej resort poinformował także, że w szpitalu w Cieszynie zmarła dziesiąta osoba zakażona koronawirusem. To 71-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. Ministerstwo przekazało, ze pacjent, który dziś rano został hospitalizowany w szpitalu w Poznaniu w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem, był zameldowany w województwie wielkopolskim, ale przebywał na terenie województwa zachodniopomorskiego. W związku z powyższym został ujęty w statystykach zakażeń dla tego województwa i wycofany ze statystyki województwa wielkopolskiego.

Wcześniejsze komunikaty resortu

Wcześniej ministerstwo poinformowało o 45 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 18 osób z województwa łódzkiego, 8 osób z województwa dolnośląskiego, 5 osób z województwa śląskiego, 5 osób z województwa zachodniopomorskiego i 5 osób z województwa małopolskiego, 3 osób z województwa warmińsko-mazurskiego oraz 1 osoby z województwa wielkopolskiego.

Dziewiątą ofiarą śmiertelną koronawirusa w Polsce był ks. Henryk Borzęcki z diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Duchowny trafił do szpitala w Puławach w czwartek 19 marca. Kapłan od 16 marca przebywał na oddziale pulmonologicznym szpitala w Chełmie, gdzie trafił z powodu zapalenia płuc. Badania wykazały, że został zakażony koronawirusem. Pojawiły się przypuszczenia, że ksiądz zaraził się od uczestniczki pogrzebu (9 marca), która niedawno wróciła z Włoch.


1200_koronawirus_PAP.jpg
Kilkaset naruszeń zasad kwarantanny. Policja opublikowała nowe dane

Z kolei przed godziną 15.00 resort przekazał, że nowe przypadki dotyczą dziesięciu osób z woj. małopolskiego, ośmiu z woj. dolnośląskiego, sześciu z woj. lubelskiego oraz jednej z woj. kujawsko-pomorskiego. Wcześniej, po godz. 8.30, Ministerstwo Zdrowia podało o 17 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, które - jak poinformowało - dotyczyło pięciu osób z woj. zachodniopomorskiego, pięciu z woj. śląskiego, trzech z woj. lubuskiego, dwóch z woj. opolskiego oraz po jednej osobie z województw pomorskiego i wielkopolskiego.

O 10.30 natomiast ministerstwo informowało o ośmiu nowych zakażonych - siedmiu z woj. podkarpackiego i jednego z woj. warmińsko-mazurskiego.

Kolejne zakażenia

Wcześniejszy komunikat Ministerstwo Zdrowia podało w poniedziałek wieczorem. Przekazało wtedy o 57 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem i poinformowało, że dotyczą one 28 osób z woj. mazowieckiego, pięciu z woj. wielkopolskiego, czterech z woj. dolnośląskiego, czterech z woj. pomorskiego, czterech osób z woj. lubelskiego, trzech z woj. śląskiego, trzech z warmińsko-mazurskiego, dwóch z woj. zachodniopomorskiego, dwóch z woj. małopolskiego, a także jednej osoby z woj. podlaskiego i jednej z woj. kujawsko-pomorskiego.

We wcześniejszych komunikatach w poniedziałek ministerstwo informowało o 8 i 36 kolejnych przypadkach, a także o ósmej ofierze śmiertelnej. W szpitalu w Tychach zmarł 83-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące.

Jedna osoba z woj. wielkopolskiego została wyłączona z dotychczasowych wyliczeń. Służby sanitarno-epidemiologiczne z woj. wielkopolskiego i służby z woj. dolnośląskiego zajmujące się zakażoną osobą uwzględniły ją w swoich raportach, dublując wynik.

43-letni mężczyzna nie żyje

Jarosław Gowin 1200.jpg
Gowin: musimy toczyć podwójną wojnę - z epidemią i o uratowanie gospodarki

Ministerstwo Zdrowia informowało wcześniej, że zmarła siódma osoba zakażona koronawirusem. To pacjent radomskiego szpitala. W całym kraju, około południa, resort potwierdził 16 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

"Potwierdzone przypadki dotyczą: pięciu osób z woj. lubelskiego, czterech osób z woj. małopolskiego, trzech osób z woj. dolnośląskiego, dwóch osób z woj. podkarpackiego oraz po jednej osobie z woj. pomorskiego i opolskiego" - poinformował resort na Twitterze. 

Ministerstwo poinformowało też o śmierci siódmej osoby zakażonej SARS-CoV-2. To 43-letni mężczyzna, hospitalizowany w szpitalu w Radomiu. Był w stanie ciężkim. Diagnoza lekarzy wskazała na śmierć z powodu zakażenia koronawirusem.

  

   

wojsko granica east news 1200.jpg
Szef MON: ponad 4 tys. żołnierzy na froncie walki z koronawirusem

Jak poinformował za pośrednictwem Facebooka prezydent Radomia Radosław Witkowski, mężczyzna trafił do szpitala 16 marca, "jako pierwszy pacjent z COVID-19". 

Śmierć 37-latki

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 37-latki, także zakażonej koronawirusem. "Zgodnie z diagnozą lekarzy, powodem śmierci zmarłej dziś 37-letniej pacjentki z Poznania było zakażenie koronawirusem i choroby, które pojawiły się w następstwie zakażenia. Pacjentka była w stanie ciężkim i miała inne współistniejące schorzenia" - napisało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

Wcześniej resort zdrowia poinformował o kolejnych 11 przypadkach, łącznie liczba osób zakażonych wynosiła 547. Potwierdzone przypadki dotyczą: pięciu osób z woj. śląskiego, po dwie osoby z woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego oraz po jednej osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i podkarpackiego. 

Stan epidemii w Polsce

1200_Duda_EN.jpg
Prezydent: proponuję czasowe zwolnienie ze składek ZUS dla niektórych przedsiębiorców

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce rząd wprowadził w kraju stan epidemii. Odpowiednie rozporządzenie podpisali ministrowie zdrowia oraz spraw wewnętrznych i administracji.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Minister zdrowia: decyzja o ogłoszeniu stanu epidemii w Polsce - trudna, ale ratująca życie

Do świąt Wielkanocy zawieszone zostały zajęcia w szkołach. Lekcje, z zachowaniem realizacji podstawy programowej, mają być prowadzone na odległość. Nie działają też żłobki, przedszkola i uczelnie. 

Ograniczenia dotyczą też handlu, transportu, gastronomii. 

Koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem.

fc, mbl, dn, bb, jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stan epidemii w Polsce. Wyjaśniamy punkt po punkcie, co to oznacza

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 20:15
- Wprowadzamy dzisiaj stan epidemii, który daje nowe prerogatywy, ale też nakłada na nas nowe obowiązki - poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas piątkowej konferencji prasowej. Zobacz, co to oznacza i co się zmieni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aplikacja "Kwarantanna domowa" – najpierw SMS, później aktywacja

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 10:00
Jeśli jesteście objęci kwarantanną poczekajcie na SMS - dopiero po jego otrzymaniu, uaktywnicie aplikację – apeluje resort cyfryzacji. Z aplikacji korzysta już ponad tysiąc osób. W czwartek wieczorem rozpoczęło się udostępnianie aplikacji "Kwarantanna domowa". Odbywa się to etapami, ponieważ tak samo zasilana jest baza osób objętych kwarantanną
rozwiń zwiń

Czytaj także

ZUS: Polacy powracający z zagranicy i objęci kwarantanną dostaną zasiłek chorobowy

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 14:30
Osoby objęte obowiązkową kwarantanną po przekroczeniu granicy, mogą ubiegać się o świadczenia chorobowe - poinformował PAP rzecznik ZUS Paweł Żebrowski. Aby je uzyskać należy złożyć specjalne oświadczenie - w terminie trzech dni roboczych od dnia zakończenia kwarantanny.
rozwiń zwiń