X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal

"Niech Pan ujawni taki dokument". Polski dyplomata reaguje na insynuacje rosyjskiego

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 16:41
Ambasador Federacji Rosyjskiej w Bernie, Siergiej Garmonin, oskarżył Polskę o to, że zawierając pakt o nieagresji w 1934 roku z Niemcami dołączyła do niego tajny protokół. Miała w nim zobowiązać się do popierania hitleryzmu. Odpowiedział mu ambasador RP w Szwajcarii Jakub Kumoch.
Ambasador RP w Szwajcarii Jakub Kumoch
Ambasador RP w Szwajcarii Jakub KumochFoto: PAP/Darek Delmanowicz

"Niech Pan go ujawni, będzie Pan odkrywcą" – odpisał rosyjskiemu dyplomacie na łamach dziennika "Tages Anzeiger" ambasador RP w Szwajcarii, Jakub Kumoch.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Putin PAP-1200.jpg
"Polacy chętnie współpracowali z nazistami". Skandaliczny tekst w rosyjskiej gazecie

"Brak szacunku do czytelnika"

List Siergieja Garmonina był odpowiedzią na artykuł, który ukazał się w gazecie o polsko-rosyjskim sporze wywołanym wystąpieniami Władimira Putina. Rosyjski dyplomata protestował przeciwko potępianiu paktu Ribbentropp-Mołotow, jego zdaniem był on "koniecznością", a tajny protokół zawierał również podpisany w 1934 roku polsko-niemiecki układ o nieagresji.


"Zdumiewa mnie brak szacunku dla szwajcarskiego czytelnika. Rosyjski ambasador pisze, że Polska zawarła w 1934 roku pakt o nieagresji z Niemcami i że zawierał on tajny protokół o wspieraniu Hitlera. Panie Ambasadorze, proszę ujawnić ten nieznany dokument. Będzie Pan wielkim odkrywcą!" – napisał ambasador Kumoch.

Eskalacja sporu z Rosją

Kumoch przypomniał, że to Związek Sowiecki, z którym Polska posiadała podpisany w 1932 roku pakt o nieagresji, zawarł tajny protokół z Hitlerem. "Tajny protokół do paktu Ribbentropp-Mołotow można szybko znaleźć w Google" – ironizował polski dyplomata.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] "Imperialne fałszerstwa". Sejm potępił prowokacyjne wypowiedzi Rosji

Przypomniał jednak również, że jego efektem była "sowiecka pomoc dla Wehrmachtu w przełamaniu oporu polskiej armii, a potem dwuletni sojusz Hitlera i Stalina, wspólne narady NKWD i Gestapo, wydawanie Niemcom antyfaszystów, także Żydów i wspólne mordowanie polskich elit".

Polsko-rosyjski spór uległ eskalacji po wypowiedziach prezydenta Władimira Putina, który w grudniu oskarżył Polskę o współpracę z Hitlerem i bronił zasadności paktu Ribbentropp-Mołotow. Wywołało to reakcje licznych publicystów i polityków zachodnich, których większość występuje przeciwko "fałszowaniu historii" przez rosyjskiego przywódcę.

ms

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Sasin o słowach Putina: Rosjanie chcą eskalować napięcie i absurdalną dyskusję

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2019 08:35
– Przedstawiciele kluczowych w tym przypadku państw, jak Niemcy, Izrael i USA, zabrali głos i ten głos jest jednoznacznie po polskiej stronie – mówił na antenie Programu 3 Polskiego Radia Jacek Sasin, wiceprezes Rady Ministrów, minister aktywów państwowych. 
rozwiń zwiń