X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal

Czaputowicz: chcemy, by Rosja wróciła do przestrzegania prawa międzynarodowego

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 12:24
- Jeśli chodzi o politykę rosyjską, chcielibyśmy, żeby była ona bardziej nastawiona na przestrzeganie prawa międzynarodowego - oświadczył w Wilnie szef MSZ Jacek Czaputowicz.
Audio
  • Jacek Czaputowicz spotkał się z szefem dyplomacji Litwy - relacja Kamila Zalewskiego (IAR)
  • Jacek Czaputowicz: Polska respektuje prawo europejskie (IAR)
Szefowie MSZ Polski - Jacek Czaputowicz i Litwy - Linas Linkeviczius
Szefowie MSZ Polski - Jacek Czaputowicz i Litwy - Linas LinkevicziusFoto: Tymon Markowski/ MSZ/ Twitter/@MSZ_RP

- Jeśli chodzi o politykę rosyjską, chcielibyśmy, żeby była ona bardziej nastawiona na przestrzeganie prawa międzynarodowego, a także - w kwestiach retorycznych - żeby uległa zmianie, mam tu na myśli ocenę historii, spraw międzynarodowych, zaangażowanie Rosji na Ukrainie, żeby Rosja wróciła na drogę przestrzegania międzynarodowego prawa – powiedział Czaputowicz.

pap_moskwa-1200.jpg
Rosja fałszuje historię. Boris Reitschuster: to cyniczna gra kosztem Polski

Poparcie szefa MSZ Litwy

Podobną opinię w sprawie Rosji przedstawił Szef litewskiej dyplomacji Linas Linkeviczius. Zaznaczył on, że "Litwa jest gotowa do współpracy z dowolnym rządem Rosji, ale na zasadach przestrzegania prawa międzynarodowego i międzynarodowych zobowiązań". Linkeviczius wyraził też pełne poparcie dla Polski wobec prób "przepisywania historii" przez Rosję.

Minister Czaputowicz podkreślił też, że Polska zna prawo europejskie, a wprowadzane w naszym kraju reformy dotyczące sądownictwa są koniecznie dla zapewnienia niezależności i efektywności wymiaru sprawiedliwości:

Dwudniowa wizyta zagraniczna

Od dzisiaj minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz przebywa z dwudniową wizytą na Litwie. W Wilnie spotyka się dziś z władzami kraju. Wieczorem weźmie udział w nieformalnym spotkaniu "Snow Meeting" koło Trok, niedaleko Wilna, które poświęcone będzie bezpieczeństwu.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Estoński europoseł w obronie Polski. Przypomniał prawdę o Katyniu

Jacek Czaputowicz spotka się również z premierem Litwy Sauliusem Skvernelisem. Później, na wileńskim cmentarzu na Antokolu, minister złoży wieńce pod pomnikiem osób poległych w walce o litewską niepodległość w 1991 roku oraz przy krzyżu w kwaterze Wojska Polskiego.

Wieńce pod przyszłym pomnikiem pamięci

Spoczywają tam żołnierze, którzy zginęli podczas wojny polsko-bolszewickiej sto lat temu. Szef MSZ złoży też wieńce w miejscu, w którym powstanie Pomnik Pamięci, poświęcony tym, którzy ratowali Żydów podczas II wojny światowej. Spotka się też ze społecznością polskiej szkoły - gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie. Wieczorem odbędzie się wyżej wspomniane spotkanie "Snow Meeting".

mbl

Czytaj także

Korespondent Polskiego Radia w Rosji: Putin wyciągnął królika z kapelusza

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 21:21
- Zmiany w Rosji dojrzewały już od dłuższego czasu. Władimir Putin wreszcie nie wytrzymał i wyciągnął królika z kapelusza w postaci dymisji rządu premiera Miedwiediewa - powiedział Maciej Jastrzębski, korespondent Polskiego Radia w Rosji. Gościem audycji była również Anna Maria Dyner z PISM.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PE: polscy europosłowie o próbie fałszowania historii przez Rosję

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 23:37
Europosłowie z Polski, Litwy, Niemiec, Francji, Włoch i Hiszpanii skrytykowali "próby fałszowania historii II wojny światowej przez Rosję" i mówili o "solidarności Europy wobec ataków na Polskę". Dyskusja w tej sprawie odbyła się w PE w Strasburgu na wniosek europejskich ludowców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historyczna ofensywa Kremla przeciwko Polsce

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 22:00
Ostatnio, w bardzo krótkim czasie, Władimir Putin aż czterokrotnie zaatakował Polskę, obarczając nasz kraj odpowiedzialnością za wybuch II wojny światowej i współudział w Holokauście.
rozwiń zwiń