PŚ w biathlonie: Monika Hojnisz druga w biegu indywidualnym na 15 km w Pokljuce

2018-12-06, 15:44

Monika Hojnisz. Foto: shutterstock.com/Julia_Sadykova

Monika Hojnisz zajęła drugie miejsce w biegu indywidualnym na 15 km w inauguracyjnych zawodach PŚ w biathlonie w słoweńskiej Pokljuce.

Hojnisz przyznała, że w czwartkowym biegu szczególnie istotne dla niej było strzelanie (IAR)
+

Polka przegrała o 5,9 sek. z Ukrainką Julią Dżimą. Trzecia była Czeszka Marketa Davidova (+16,5 sek.).

Na 57. pozycji bieg ukończyła Kinga Zbylut (+4:16,0), na 59. - Magdalena Gwizdoń (+4:21,9), a na 90. - Kamila Żuk (+7:28,9).

Hojnisz, która zaliczyła jedno pudło podczas ostatniej wizyty na strzelnicy, straciła 5,9 sekundy do Ukrainki Julii Dżymy. Trzecie miejsce zajęła Czeszka Marketa Davidova, która uzyskała czas gorszy od triumfatorki o 16,5.

Polka po raz drugi znalazła się na podium PŚ. W 2013 roku była trzecia w biegu ze startu wspólnego na 12,5 km w mistrzostwach świata w Novym Mescie, a wyniki te są zaliczane do klasyfikacji PŚ.