Ekstraklasa: Piast Gliwice kontynuuje serię zwycięstw i Jest nowym liderem

2019-11-08, 22:40

Gerard Badia (z lewej) - jeden z bohaterów meczu. Foto: PAP/Andrzej Grygiel

Piast Gliwice wciąż świetny na swoim stadionie. Gliwiczanie pokonali w piątkowy wieczór 3:1 (2:0) Jagiellonię Białystok, zwyciężając w czwartym domowym meczu z rzędu. Bohaterami spotkania byli Hiszpanie, którzy zdobyli wszystkie gole.

• Piast został liderem tabeli
  • Felix i Imaz mają już 9. bramek w lidze i przewodzą tabeli strzelców

Ekstraklasa: Śląsk wskoczył na fotel lidera. ŁKS nieskuteczny na własnym boisku

Gospodarze od początku dominowali, szukając w polu karnym Piotra Parzyszka.

W 7. minucie zdawało się, że bramka Felixa nie zostanie uznana. Sędzia liniowy uniósł chorągiewkę, a Hiszpan nie protestował. Jednak jak pokazała analiza VAR, w momencie podania gracz Piasta nie znajdował się na pozycji spalonej.

Następnie Piast kontrolował przebieg wydarzeń boiskowych, co potwierdził drugim golem Gerard Badia. Jagiellonia nie miała żadnego dobrego pomysłu na przedostanie się pod bramkę rywali i stworzenie sytuacji podbramkowej.

Po zmianie stron podwyższyć wynik mógł po groźnym strzale Bartosz Rymaniak i ta niewykorzystana sytuacja za chwilę się zemściła. Znakomitym prostopadłym podaniem popisał się Martin Kostal, a Jesus Imaz mocnym uderzeniem lewą nogą umieścił piłkę w bramce.

Mimo zdobytego gola, trener Mamrot miał powody do zdenerwowania. Kontuzji w bramkowej sytuacji doznał Kostal, a kilka minut później z boisko musiał opuścić Martin Pospisil. Jagiellonia mimo zdobytej bramki nie umiała przejąć kontroli nad meczem.

Kropkę nad "i" podopieczni Fornalika postawili w 76. minucie. Indywidualnym rajdem popisał się rezerwowy Patryk Tuszyński, a jego podanie w polu karnym wykorzystał Jorge Felix. W ostatnich minutach czerwoną kartkę zobaczył rezerwowy skrzydłowy gości, Bartosz Bida.

Piast wygrywa kolejne spotkanie i po piątkowych meczach zostaje liderem Ekstraklasy. Jagiellonia nadal szuka recepty na mecze wyjazdowe - był to ich czwarty kolejny mecz bez zwycięstwa poza własnym stadionem.

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 3:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Jorge Felix (7), 2:0 Gerard Badia (25), 2:1 Jesus Imaz (50), 3:1 Jorge Felix (76).

Żółta kartka - Piast Gliwice: Sebastian Milewski, Uros Korun. Jagiellonia Białystok: Bartosz Kwiecień, Bartosz Bida, Oleg Horin. Czerwona kartka za drugą żółtą - Jagiellonia Białystok: Bartosz Bida (88).

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów 4 134.

2019-11-10:
KGHM Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa (12.30)
Lech Poznań - Korona Kielce (15.00)
Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin (17.30)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
16. Arka Gdynia 14 2 4 8 11-23 10 -12
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze