X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Pakiet dla MŚP: 60 ułatwień dla biznesu

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2018 14:32
Wynagrodzenie współmałżonka będzie można w końcu wliczyć w koszty. Przewiduje to jedno z ułatwień Pakietu dla MŚP, który ma zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2019 r.
Audio
  • O kolejnym Pakiecie ułatwień dla małych i średnich firm, mówi w radiowej Jedynce Marek Niedużak z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii./Karolina Mózgowiec, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Pakiet dla MŚP zawiera około 60 uproszczeń w prawie gospodarczym i podatkowym.
Pakiet dla MŚP zawiera około 60 uproszczeń w prawie gospodarczym i podatkowym. Foto: Pixabay

Projekt pakietu zawiera około 60 uproszczeń w prawie gospodarczym i podatkowym. Obecnie znajduje się na etapie prac w rządzie.

Zatrudnienie żony wliczane w koszty

Jak mówi Marek Niedużak z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, do tej pory mieliśmy do czynienia z paradoksem, że wynagrodzenie narzeczonej można było wliczyć w koszty, ale żony już nie.Teraz będzie to możliwe.

Będzie to szczególnie ważne rozwiązanie dla małych firm rodzinnych, których sensem istnienia jest często danie zatrudnienia rodzinie.

Strata do 5 mln zł rozliczona jednorazowo

Jedna ze zmian przewiduje też możliwość rozliczenia straty do 5 mln złotych w danym roku podatkowym.

 Jak tłumaczy gość radiowej Jedynki, obecnie obowiązuje zasada, że stratę można rozliczyć w danym roku podatkowym do wysokości 50 proc. straty.

− Tę zasadę chcemy zachować, ale z jednym wyjątkiem – stratę do 5 mln zł będzie można rozliczyć w całości w danym roku, mówi gość radiowej Jedynki.

Pakiet dla MŚP jest kolejnym etapem zmian dla firm. Pierwsza ustawa uproszczeniowa weszła w życie 1 stycznia ubiegłego roku.

Karolina Mózgowiec, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Split payment: wprowadzenie podzielonej płatności przesunięte na 1 lipca 2018 roku

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2017 14:49
Przesunięcie wejścia w życie mechanizmu tzw. podzielonej płatności w przypadku VAT z 1 kwietnia na 1 lipca przyszłego roku - taką m.in. poprawkę Senatu do nowelizacji ustawy o VAT zaakceptował w piątek Sejm.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd ma dwa pomysły na zwiększenie inwestycji przez małe firmy

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2018 18:26
Rząd ma pomysł na zwiększenie inwestycji przez rodzime, szczególnie małe firmy. Te, mimo że rosną, to jednak w stopniu mniejszym, niż postulują ekonomiści, dla których to ważny czynnik, oprócz konsumpcji wewnętrznej, trwałego wzrostu gospodarczego.
rozwiń zwiń