X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Podlaski klaster dostanie 10 mln zł na promocję polskich firm za granicą

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 16:29
Pomagać dalej w promocji polskich firm za granicą będzie Klaster Obróbki Metali działający w Podlaskiem, który dostanie prawie 10 mln zł na ten cel z UE z programu Inteligentny Rozwój. Dotację przyznała klastrowi Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
Klaster Obróbki Metali ma status krajowego klastra kluczowego.
Klaster Obróbki Metali ma status krajowego klastra kluczowego.Foto: Pixabay

Klaster Obróbki Metali ma status krajowego klastra kluczowego. Skupia około stu podmiotów, w tym kluczowe firmy z branży metalowej w regionie. Łącznie firmy skupione w klastrze zatrudniają ok. 8 tys. pracowników.

Dzięki przyznanej dotacji na projekt "SF 4.0 KOM – Inteligentna Super Fabryka", klaster będzie mógł kontynuować wsparcie firm w ekspansji na zagraniczne rynki, m.in. podczas największych imprez targowych, wystawienniczych, by mogli rywalizować z konkurencją z zagranicy.

- W ramach projektu klaster będzie świadczyć kompleksowe usługi swoim członkom, związane z wprowadzaniem konkretnych produktów na wybrane rynki zagraniczne, aktywizować przedsiębiorstwa na rynkach międzynarodowych, oferować kompleksową organizację wystąpień targowych - poinformowano w komunikacie prasowym. 

Projekt będzie realizowany w latach 2019-2012

Dodano, że do projektu włączyło się 11 małych i mikro-przedsiębiorstw, cztery średnie i siedem dużych, które dostaną dofinansowanie w wysokości do 60 proc. kosztów działań, które planują. Projekt ma być realizowany w latach 2019-2021.

Klaster Obróbki Metali w ostatnim czasie realizował podobny projekt na rzecz internacjonalizacji firm, które skupia.

- Internacjonalizacja to dużo więcej niż uczestnictwo w targach za granicą. Staramy się zmieniać jakość wyjazdów na międzynarodowe wydarzenia. Symbolami rewolucji w sposobie ekspozycji i uczestnictwa była obecność firm członkowskich w Hanowerze, Subcontracting w Poznaniu czy też tegorocznym Warsaw Industry Week - podkreśla, cytowany w komunikacie, koordynator klastra Sebastian Rynkiewicz.

Powoła dochodu z eksportu 

Połowa firm, które należą do klastra eksportuje swoje produkty, średni udział przychodów z eksportu stanowi prawie połowę. Przypomniano także, że w ciągu trzech ostatnich lat firmy należące do Klastra Obróbki Metali wzięły udział w ponad stu międzynarodowych targach, misjach gospodarczych i spotkaniach z kontrahentami.

Częścią nowego projektu są usługi szkoleniowe w zakresie umiędzynarodowienia. W związku z tym przewidziano kolejną edycję Akademii Klastra, czyli programu szkoleniowego przygotowywanego w oparciu o rzeczywiste potrzeby rozwojowe i kompetencyjne pracowników.

Dyrektor biura Klastra Obróbki Metali, Janusz Poulakowski, który odpowiada za internacjonalizację w podkreśla, że w ramach nowego projektu przewidziano także np. badanie wyrobów potrzebne do ich certyfikowania oraz sprzedaży za granicą. Ma się to odbywać w specjalistycznych laboratoriach za granicą. Mają się także odbywać specjalne pokazy produktów kierowane do konkretnych, wybranych partnerów wraz z doradztwem technicznym.

Są wśród nich m.in. nowe wzory mebli metalowych stosowanych w przemyśle, rozwiązania optymalizujące system instalacji LPG, rozwiązania optymalizujące urządzenia mobilne w technice spawalniczej, narzędzia i systemy IT służące optymalizacji i zarządzaniu produkcją czy też nowy produkt wytwarzany z tytanu, stosowany w implantologii.

PAP, NRG, kw 

Zobacz więcej na temat: Podlasie finanse firma
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak