X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Bardzo dobry II kwartał dla Banku Pekao: zysk netto wyniósł 582 mln

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 07:15
Wynik netto Banku Pekao w okresie kwiecień – czerwiec wzrósł o ponad 8 proc. do 582 mln zł z 540 mln zł w II kw. 2018 r. przy wzroście ROE do poziomu 10,1 proc. - poinformował w środę bank. Prezes Pekao Michał Krupiński wskazał, że to "solidne wyniki operacyjne".
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock, Robson90

"Raportowany wynik netto wzrósł w okresie kwiecień – czerwiec o ponad 8 proc. do 582 mln zł z 540 mln zł w II kw. 2018 r. przy wzroście ROE do poziomu 10,1 proc." - poinformowało Pekao w komunikacie.

Zysk wzrósł o 11 procent w porównaniu z zeszłym rokiem

Bank zaznaczył, że skonsolidowany, powtarzalny zysk netto Pekao w II kw. 2019, po wyłączeniu kosztów BFG oraz rezerwy restrukturyzacyjnej, wzrósł rok do roku o 11 proc.

"Drugi kwartał 2019 roku przyniósł kolejny raz z rzędu solidne wyniki operacyjne i dwucyfrowy wzrost powtarzalnego zysku netto, podnosząc nasze RoE do dwucyfrowego poziomu. (...) osiągamy te rezultaty pomimo znacznej koncentracji na trwającej transformacji naszego banku, która obejmuje inwestycje w poprawę efektywności i nowoczesne rozwiązania operacyjne, a także nowe produkty oraz usługi dla naszej rosnącej bazy klientów" – powiedział cytowany w komunikacie Krupiński. Dodał, że bank jest na półmetku trzyletniej strategii i "na dobrej drodze do jej realizacji".

Bank przekazał, że w całym półroczu wynik netto obniżył się o 12 proc. do 824 mln zł głównie z powodu znaczącego wzrostu obciążeń regulacyjnych (wzrost składki na BFG). W pierwszej połowie 2018 roku wynik ten był na poziomie 932 mln zł.

"Po wyłączeniu kosztów BFG i restrukturyzacji zatrudnienia, wynik w I półroczu wzrósł o blisko 11 proc. r/r, zgodnie z założeniami zarządu" - czytamy.

W komunikacie napisano, że wszystkie obszary biznesu przyczyniły się do wzrostu dynamiki dochodów podstawowych w drugim kwartale na poziomie 7,4 proc. r/r

"To zasługa wysokiej dynamiki dochodów komercyjnych, gdzie liderem była bankowość korporacyjna, ze wzrostem 13 proc. przy utrzymaniu wysokiej dynamiki bankowości detalicznej (11 proc.)" - napisano.

Bank przekazał, że koszty operacyjne, z wyłączeniem jednorazowej rezerwy na restrukturyzację zatrudnienia, wzrosły o 1 proc., znacznie poniżej inflacji, pomimo bieżących inwestycji w transformację operacyjną i cyfryzację.

Pekao podało, że rezerwa na zwolnienia grupowe w II kwartale 2019 roku wyniosła 85 mln zł.

"Wskaźnik koszty/dochody w całym półroczu spadł o ponad 2 pp. r/r do 42,9 proc., znacząco przybliżając Pekao do realizacji strategicznego celu na 2020r., czyli wskaźnika C/I poniżej 40 proc." - czytamy.

Pekao przekazało, że tempo przyrostu akcji kredytowej w kluczowych segmentach biznesu pozostało dwucyfrowe przy wzroście całego portfela kredytowego o 9 proc. r/r

"W pierwszym półroczu 2019 r. Bank Pekao otworzył 208 tys. nowych kont dla klientów indywidualnych, czyli 19 proc. więcej niż w pierwszej połowie 2018 roku" - czytamy. Bank podkreślił, że dzięki wsparciu, jakie daje możliwość otwierania rachunków bieżących na "selfie" "Pekao mierzy w osiągnięcie 500 tys. nowych rachunków bieżących już w 2019 r.".

Na koniec czerwca Pekao posiadało 1,4 mln aktywnych użytkowników bankowości mobilnej, o 21 proc. więcej niż rok wcześniej.

Bank Pekao powstał w 1929 r., obecnie ma ok. 197 mld zł aktywów, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi ok. 26 mld zł. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 5,5 mln klientów detalicznych.

PAP, jk

Zobacz więcej na temat: Pekao finanse
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak