X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rzecznik MŚP w liście otwartym chwali propozycje zmian w składkach ZUS

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 11:29
Rzecznik Małych i Średnich Przedsiebiorstw pozytywnie ocenia pomysł zmian w składkach ZUS dla mniejszych firm, zaprezentowany przez szefa rządu. Jeśli premier Mateusz Morawiecki skutecznie przeprowadzi zmiany dot. składek na ZUS, przejdzie do historii jako premier, który usunął najbardziej szkodliwą barierę w działalności polskich przedsiębiorców - napisał Adam Abramowicz w liście otwartym.
Rzecznik MŚP Adam Abramowicz
Rzecznik MŚP Adam AbramowiczFoto: https://rzecznikmsp.gov.pl/

Rzecznik w liście otwartym odniósł się do propozycji szefa rządu zakładającej zniesienie ryczałtowej składki ZUS dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw i zastąpienie ryczałtu systemem składki powiązanej z dochodem – z zastrzeżeniem, że maksymalna składka nie będzie wyższa od zapowiadanej na 2020 rok.

Rzecznik MŚP: to usunięcie głównej bariery dla firm

Adam Abramowicz napisał, że zapowiedź reformy składki ZUS pokazuje, że problemy małych i średnich przedsiębiorców są dla premiera niezwykle ważne, "a szybki rozwój gospodarczy Polski w okresie sprawowania przez Pana urzędu Premiera, chce Pan opierać nie tylko na dużych firmach, ale przede wszystkim na mocnym wsparciu małych i średnich firm z polskim kapitałem".

Jeżeli skutecznie przeprowadzi Pan tę zmianę, przejdzie Pan do historii jako Premier, który usunął najbardziej szkodliwą barierę w działalności polskich przedsiębiorców - zaznaczył Rzecznik MŚP.

Ważne szczegóły propozycji

Dodał, że drugą zapowiedzią, niezwykle ważną dla sektora gospodarki, jest podniesienie progu obrotów, umożliwiającego skorzystanie przez przedsiębiorców z rozliczenia podatku dochodowego w formie ryczałtu ewidencjonowanego z poziomu 250 tys. euro do 1 mln euro, a w przyszłości do 2 mln euro.

- To także od dawna przedstawiany przeze mnie Panu Premierowi postulat, który jeżeli zostanie zrealizowany, uprości prowadzenie rozliczeń podatkowych powodując, że przedsiębiorca, zamiast tracić czas na biurokrację, będzie mógł się skupić na skutecznym prowadzeniu swojego biznesu - napisał Adam Abramowicz. 

PolskieRadio24.pl, PAP, md

Zobacz więcej na temat: firma Adam Abramowicz
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Proporcjonalne do dochodu składki na ZUS korzystne dla najmniejszych firm

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 19:49
Proporcjonalne obliczanie składek na ZUS jest korzystne dla drobnych firm – wyjaśnia minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płaca minimalna w górę. Jakie skutki dla biznesu i dla naszych kieszeni

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 15:00
Nie milkną komentarze i nie brakuje eksperckich opinii (czasem ze sobą sprzecznych) po tym - jak rząd ogłosił, że do 2020 r. minimalne wynagrodzenie będzie wynosiło 2600 zł, a od 1 stycznia 2021 r. 3000 złotych.
rozwiń zwiń