X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

J. Emilewicz o wzroście gospodarczym: to zasługa polskich przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 13:14
- Ponad 60 proc. założonych po 1989 r. polskich firm przetrwało do dziś, rozwija się i nie ma zamiaru wyhamować - mówiła minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz na briefingu zapowiadającym Forum Sukcesu Polskiego Biznesu w Poznaniu.
Audio
  • Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz zaprasza na Forum Sukcesu Polskiego Biznesu. Wydarzenie odbędzie się 24 września w Poznaniu na Międzynarodowych Targach Poznańskich.(IAR)
  • Minister przedsiębiorczości dodała, że na szczególną uwagę zasługują zaplanowane warsztaty.(IAR0.
Minister przedsiębiorczości i rozwoju Jadwiga Emilewicz.
Minister przedsiębiorczości i rozwoju Jadwiga Emilewicz.Foto: PAP/Marcin Obara

- Forum Sukcesu Polskiego Biznesu 1989-2019, które odbędzie się 24 września na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, to "wyróżnienie dla tych, którzy wyznaczają trendy, tych, którzy założyli swoją działalność 30 lat temu i do dzisiaj są z nami - mówiła minister.

Polski wzrost gospodarczy zawdzięczamy polskim przedsiębiorcom

- Kiedy dzisiaj chwalimy się i cieszymy z ponad 4,5-proc. wzrostu gospodarczego w tym roku, ponad 5-proc. w ubiegłym, to zawsze powtarzamy, że jest to sukces wypracowany przez polskich przedsiębiorców - podkreśliła podczas czwartkowego spotkania z dziennikarzami szefowa MPiT.

Poznań kolebką polskiej przedsiębiorczości

Odnosząc się do miejsca, w którym odbędzie się impreza, Emilewicz zaznaczyła, że Poznań jest kolebką polskiej przedsiębiorczości.

- To także region, w którym mamy zarejestrowanych najwięcej działalności gospodarczych - wskazała.


biznes1200.jpg
Proporcjonalne do dochodu składki na ZUS korzystne dla najmniejszych firm

60 proc. firm założonych w 1989 r. przetrwało i ma się coraz lepiej

Minister zapowiedziała, że podczas forum zostaną zaprezentowane dwa raporty. Jeden z nich ukazuje przeżywalność przedsiębiorstw rodzinnych, które zostały założone w 1989 r.

- To bardzo optymistyczne dane, bo pokazują, że ci 30-latkowie mają się całkiem nieźle. Ponad 60 proc. założonych wtedy firm przetrwało do dziś, rozwija się i nie ma zamiaru wyhamowywać - mówiła.

Poznamy raport o technikach wspierających eksport

Podczas Forum Sukcesu Polskiego Biznesu 1989-2019, poznamy raport o wdrożonych technikach
Drugi raport dotyczy możliwości wykorzystania technik informatycznych, technik sprzedaży internetowej dla zwiększenia polskiego eksportu.

Cztery lata dobrych zmian dla małych i średnich firm

- Przypomnimy też szereg zmian, które wprowadziliśmy w ciągu ostatnich czterech lat, z których już dzisiaj mogą korzystać średnie i małe firmy - Konstytucja Biznesu, Pakiet MŚP, Pakiet Przyjazne Prawo czy 100 zmian dla firm - powiedziała.

Dodała, że zwłaszcza małe i średnie firmy "jeszcze nie zauważyły, że z tych korzystnych rozwiązań podatkowych czy organizacyjnych mogą już korzystać".

Podczas forum zaplanowano też panele eksperckie, warsztaty, szkolenia

- Zaprosiliśmy firmy, które osiągnęły ogromne sukcesy w ekspansji zagranicznej i które mogą podzielić się swoim doświadczeniem z mniejszymi firmami - wskazała szefowa MPiT.

Dodała, że przedsiębiorcy będą mogli wysłuchać wystąpień dotyczących tego, jak przygotować się do brexitu, jak rozwijać ekosystem startup-owy czy jak rozpocząć i rozwijać cyfrowy export.

- Na młodzież przygotowującą się do wejścia na rynek pracy czekają natomiast lekcje przedsiębiorczości - zapowiedziała Emilewicz.

Forum zakończy gala, podczas której wręczone zostaną Nagrody Minister Przedsiębiorczości i Technologii „Przedsiębiorcy Transformacji”, którzy zostali wyłonieni w ośmiu kategoriach: Globalny Gracz, Lider wzrostu, Technologiczny rewolucjonista, Osobowość biznesu, Biznes z wizją, Międzynarodowy lodołamacz, Przyjaciel polskiej gospodarki, Millenialsi transformacji.

IAR, PAP, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Uczciwa konkurencja to zdrowa gospodarka i silne firmy

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 19:25
Po trzydziestu latach funkcjonowania gospodarki rynkowej coraz bardziej widać, że kondycja gospodarki oraz firm zależy nie tylko od kredytów, przedsiębiorczości czy innowacji. Równie ważnym elementem jest konkurencyjność, rozumiana jako przestrzeganie reguł równości i uczciwości między firmami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czym Polska przyciąga inwestorów zagranicznych? Mniejsze koszty pracy już nie są decydujące

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 19:20
Patrząc na mapę i liczbę inwestycji zagranicznych w Polsce można rzec – innych chwalicie, swojego nie znacie. A tymczasem to nasz kraj znajduje się w czołówce krajów, uznawanych przez firmy zagraniczne za najlepsze miejsce nie tylko w Europie, ale i na świecie, do lokowania produkcji oraz usług.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uszczelnienie VAT: rząd przyjął projekt wprowadzający obowiązkowy split payment w niektórych branżach

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 15:08
Rząd przyjął we wtorek projekt nowelizacji ustawy o VAT wprowadzający m.in. obowiązkowy split payment w niektórych branżach - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mikrofirmy: fiskus pozwoli odliczyć od podatku koszty nauki języka, dodatkowe studia

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 09:20
Przedsiębiorca wrzuci w koszty wydatki na kurs językowy, mieszkanie czy miejsce postojowe - pisze wtorkowa "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS zapowiada korzystne zmiany dla małych i średnich firm: zwiększenie limitu przy ryczałcie i uzależnienie składki ZUS od dochodu

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 17:01
Podniesienie limitów przychodu dla firm wybierających ryczałtową formę rozliczenia się z fiskusem oraz uzależnienie składki na ZUS od osiąganego dochodu – to dwie ważne zapowiedzi dla małych i średnich firm, które podły podczas konwencji PiS w Lublinie.
rozwiń zwiń