more_horiz
Gospodarka

Wsparcie mikrofirm w ramach tarczy antykryzysowej. Warszawa najwolniej rozpatruje wnioski

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 11:45
Urzędy pracy rozpatrują coraz więcej wniosków od samozatrudnionych i jednoosobowych firm o przyznanie mikropożyczki w ramach tarczy antykryzysowej. Przyznano ich ponad 670 tysięcy, najszybciej wnioski o ich przyznanie rozpatrywane są w Poznaniu i Gorzowie Wielkopolskim, najwolniej - w Warszawie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/mavo

Jak informuje Ministerstwo Rozwoju, na dzień 18 maja mikropożyczkę w kwocie 5 tys. zł uzyskało 670 865 jednoosobowych działalności gospodarczych, jeszcze 6 dni było to 477 tysięcy.

Najszybciej przedsiębiorcy uzyskują pożyczkę w Gorzowie Wielkopolskim i Poznaniu…

Na czele ośrodków, które najszybciej weryfikują wnioski firm oraz przelewają pieniądze na konto firm, plasują się Gorzów Wielkopolski oraz Poznań – wynika z danych udostępnionych przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Urzędy w tych miastach rozpatrzyły już odpowiednio 92 proc. oraz 84 proc. wszystkich wniosków.

maląg_1200.jpg
Stolica nie radzi sobie z wypłatami pożyczek w ramach tarczy? Szefowa MRPiPS: dziwię się prezydentowi Warszawy

Najgorzej pod tym względem radzi sobie powiatowy urząd pracy w Łodzi, w którym "załatwiono" już 51 proc. firm.

Zastanawiająco niski odsetek rozpatrzonych wniosków dotyczy urzędu pracy w Warszawie. Na 15 maja instytucja rozpatrzyła do tej pory zaledwie 6 proc. wszystkich wniosków.

Złożono już ponad 1,2 mln wniosków o mikropożyczkę

Najmniejsze firmy złożyły do tej pory 1,211 mln wniosków do powiatowych urzędów pracy odpowiedzialnych za ich przyjmowanie i weryfikację. To oznacza, że 55 proc. firm, które ubiegały się o wsparcie otrzymały pieniądze na konto. Na przelew czeka wciąż około 45 proc. samozatrudnionych.

Zastrzyk gotówki mający pomóc przetrwać najgorszy okres lockdownu kosztował już w sumie 3,346 mld zł – wynika ze statystyk resortu rozwoju. W sumie na cały program wsparcia przedsiębiorców przeznaczono łącznie już 37 mld zł. Z tej puli na mikropożyczki wydatkowano niespełna 10 proc.

PR24/IAR/PAP/mambiznes.pl/JK


X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem