more_horiz
Gospodarka

Coraz więcej cudzoziemców otrzymuje zezwolenie na pracę w Polsce. Znamy najnowsze dane GUS

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2022 13:38
Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w 2021 roku wydano 504 tysiące 200 takich dokumentów, czyli o 24 procent więcej niż rok wcześniej.
Rośnie liczba wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców.
Rośnie liczba wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców.Foto: Pixabay

Było to więcej o 97,7 tys. niż w 2020 r. oraz o 438,4 tys. więcej w porównaniu z 2015 r. Pozwolenia najczęściej były wydawane obywatelom Ukrainy.

Więcej wydanych zezwoleń

Względem 2020 roku w 13 województwach nastąpił wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców, natomiast w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim i zachodniopomorskim obserwowano spadek ich liczby.

Największy wzrost dotyczył województwa podlaskiego - o 74,3%, największy spadek obserwowano w województwie zachodniopomorskim - o 18,6%).

Czytaj także:

Mazowsze przoduje

"W analizowanym roku najwięcej zezwoleń na pracę cudzoziemców wydano w województwie mazowieckim. Udział zezwoleń wydawanych w tym województwie w ogólnej liczbie wydawanych zezwoleń w kraju wyniósł 20,8% było to więcej o 4,0 p. proc. w stosunku do ubiegłego roku, ale o 28,6 p. proc. mniej w porównaniu z 2015 rokiem" - napisano w komunikacie GUS.

Czytaj także:

Polskie Radio24, akg

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem