Na Zachodzie spadki na giełdach: nastroje są trochę niepewne
W zachodniej Europie spadki na giełdach. Nastroje inwestorów są trochę niepewne. Po pięciu sesjach wzrostów, w czwartek brakuje "pary" do dalszych zwyżek - podają maklerzy.
2016-03-03, 09:57
Inwestorów cieszą jednak dobre dane makro z amerykańskiej gospodarki. Liczą oni też na mocniejsze działania chińskich władz, które poprawią z kolei wyniki chińskiej gospodarki.
W środę podano w USA, że w firmach przybyło w lutym 214 tys. miejsc pracy. Tak wynika z raportu prywatnej firmy ADP Employer Services. Analitycy oceniali, że w amerykańskiej gospodarce w lutym przybyło 190 tys. miejsc pracy.
Beżowa księga Fed
Opublikowana w środę beżowa księga Fed wskazuje, że aktywność gospodarcza wzrosła w większości stanów USA. W większości wzrosły też wydatki konsumentów.
We wtorek Instytut Zarządzania Podażą (ISM) podał zaś, że wskaźnik aktywności w przemyśle amerykańskim wzrósł w lutym do 49,5 pkt. z 48,2 pkt. w poprzednim miesiącu. Analitycy spodziewali się indeksu na poziomie 48,5 pkt.
5 marca zbiera się Ogólnochińskie Zgromadzenie Przedstawicieli Ludowych, które jest najwyższym organem władzy państwowej w Chinach. Podczas obrad delegaci określą nowy plan gospodarczy Chin na najbliższe 5 lat.
PAP, awi
REKLAMA