W Europie na giełdach spadki, rynek czeka na Yellen
Na zachodnich giełdach spadki indeksów. Rynek za bardzo się nie rusza przed wystąpieniem Janet Yellen w piątek po południu.
2016-08-25, 09:49
Inwestorzy czekają na wystąpienie prezes Fed Janet Yellen w piątek podczas sympozjum w Jackson Hole, na którym może ona zasugerować dalsze plany dotyczące podwyżek stóp procentowych w największej gospodarce świata.
Na giełdach paliw ropa naftowa "powstrzymuje się" przed większymi spadkami notowań.
Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na październik na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 46,75 USD, po zniżce o 2 centy. Brent w dostawach na październik na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie tanieje o 7 centów i jest wyceniana po 48,98 USD za baryłkę.
Ceny ropy w dół
Ropa w środę mocno staniała - o 2,8 proc. - po publikacji raportu o zapasach surowca w USA.
Zapasy ropy naftowej w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o 2,5 mln baryłek, czyli 0,5 proc., do 523,59 mln baryłek. Tymczasem analitycy spodziewali się ich spadku o 850 tys. baryłek.
W czwartek inwestorzy już poznali wskaźnik zaufania w biznesie we Francji w sierpniu. Nastroje w biznesie pogorszyły się, a tego się nie spodziewano. Wskaźnik zaufania przedsiębiorców wyniósł w tym miesiącu 101 pkt. wobec 102 pkt. w lipcu - poinformował urząd statystyczny INSEE.
PAP, awi
REKLAMA