X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Prezes GPW Marek Dietl liczy na kapitał z PPK

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 17:19
O nowej inicjatywie Giełdy Papierów Wartościowych, służącej wsparciu rozwoju małych i średnich firm, mówił w radiowej Jedynce prezes GPW Marek Dietl.
Audio
  • O programie edukacyjnym dla małych i firm i nadziejach związanych z reformą emerytalną, mówił w radiowej Jedynce prezes GPW Marek Dietl.
Prezes GPW Marek Dietl liczy na kapitał z PPK i IKE
Prezes GPW Marek Dietl liczy na kapitał z PPK i IKE Foto: Twitter/ GPW

Warszawska giełda nie wiedzie prymu wśród  europejskich parkietów – jej udział w ofertach pierwotnych w Europie wynosi obecnie ok. 20 procent, w najlepszych czasach dochodził do 45 procent.

Mniej debiutów na GPW

Jak wyjaśnia gość radiowej Jedynki, gdy mieliśmy OFE oraz sporo prywatyzacji na giełdzie pojawiało się dwa razy więcej debiutów, stąd teraz giełda chce inaczej , w sposób bardziej systematyczny podejść do tej kwestii.

− Oferujemy program edukacyjny, obliczony na wiele lat, którego zadaniem jest podnoszenie kompetencji przedsiębiorców oraz kluczowego personelu firm – wyjaśnia prezes Giełdy

 − Chcemy tę lukę edukacyjną wypełnić poprzez program składający się z  trzech elementów dydaktycznego, narzędziowego oraz eksperckiego - wyjasnia.

− Mam nadzieję, że dzięki temu programowi wzmocni się kompetencja oraz pewność właścicieli firm, dzięki czemu będą chętniej realizować ambitne projekty rozwojowe – mówi Dietl.

PPK i IKE pomogą w napływie kapitału na GPW

− A do ich realizacji potrzebny jest kapitał giełdowy – mówi gość Jedynki.

Pytany o wielkość tego kapitału i oczekiwania związane z nowym systemem emerytalnym opartym o Pracownicze Plany Kapitałowe, odpowiada, że dzięki nim liczy na napływ środków na giełdę. Liczy też na bardziej aktywne zarządzanie środkami przez IKE, co pomoże giełdzie.

Błażej Prośniewski, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przełamać bessę na GPW. Nadzieja w Pracowniczych Planach Kapitałowych

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 14:50
Jak zachęcić polskich i zagranicznych uczestników rynku kapitałowego do inwestowania na Giełdzie Papierów Wartościowych? Na ten temat dyskutowali w Sopocie uczestnicy Europejskiego Kongresu Finansowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Dietl: Giełda Papierów Wartościowych dzięki PPK może uzyskać nawet 4-6 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 13:53
Prezes Giełdy Papierów Wartościowych Marek Dietek ocenił, że w Pracowniczych Planach Kapitałowych może się znaleźć połowa pracowników dużych firm. To - jak dodał - będzie oznaczało napływ 4-6 miliardów złotych na rynek kapitałowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Im więcej osób w PPK, tym większy napływ gotówki na giełdę

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 20:52
1 lipca 2019 oficjalnie rozpoczął się program Pracowniczych Planów Kapitałowych. Warszawska Giełda Papierów Wartościowych wiąże duże nadzieje z PPK. Liczy na znaczący zastrzyk gotówki.
rozwiń zwiń