more_horiz
Gospodarka

Inwestorzy giełdowi docenili porozumienie ws. Turowa. Kurs akcji PGE - jej właściciela - ostro w górę

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2022 15:33
Porozumienie ws. Turowa zostało docenione przez inwestorów giełdowych. W czwartek po godz. 13.00, po informacji o zawarciu umowy między Polską i Czechami, za jedną akcję PGE - właściciela kompleksu wydobywczo-energetycznego Turów - płacono 8,08 zł, co oznacza wzrost o 7,97 proc.
Premier Mateusz Morawiecki i szef rządu Czech Petr Fiala podpisali w czwartek umowę między Rządem RP a Rządem Republiki Czeskiej o współpracy w zakresie odnoszenia się do skutków na terytorium Republiki Czeskiej wynikających z eksploatacji kopalni odkrywkowej węgla brunatnego Turów.
Premier Mateusz Morawiecki i szef rządu Czech Petr Fiala podpisali w czwartek umowę "między Rządem RP a Rządem Republiki Czeskiej o współpracy w zakresie odnoszenia się do skutków na terytorium Republiki Czeskiej wynikających z eksploatacji kopalni odkrywkowej węgla brunatnego Turów".Foto: Forum/DAVID W CERNY

Premier Mateusz Morawiecki i szef rządu Czech Petr Fiala podpisali w czwartek umowę "między Rządem RP a Rządem Republiki Czeskiej o współpracy w zakresie odnoszenia się do skutków na terytorium Republiki Czeskiej wynikających z eksploatacji kopalni odkrywkowej węgla brunatnego Turów".

Inwestorzy ruszyli po akcje spółki, kurs PGE wzrósł o prawie 8 procent

Ta wiadomość wpłynęła na notowania akcji PGE. Ich kurs na otwarciu notowań w czwartek wyniósł 7,45 zł, a następnie zaczął rosnąć. O godzinie 13.24 jeden walor kosztował 8,08 zł, co oznacza wzrost o 7,97 proc.

Do 13.24 właściciela zmieniło ponad 4,7 mln akcji, a wartość obrotu sięgnęła prawie 37,7 mln zł.

Kopalnia Węgla Brunatnego Turów jest wraz z Elektrownią Turów częścią PGE GiEK, która z kolei jest częścią Grupy Kapitałowej PGE Polskiej Grupy Energetycznej. Elektrownia Turów jest drugim pod względem liczby zatrudnionych pracodawcą na terenie powiatu zgorzeleckiego.


PAP, jk