Internauci wzywają do bojkotu LPP, właściciela marki Reserved. Firma broni swojej decyzji

2014-01-07, 15:46

Internauci wzywają do bojkotu LPP, właściciela marki Reserved. Firma broni swojej decyzji
LPP . Foto: LPP, materiały prasowe

Giełdowa spółka odzieżowa LPP, przeniosła prawa do swoich marek House, Mohito i Sinsay do spółek na Cyprze i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Internauci wzywają do bojkotu LPP. Facebook blokuje fanpage.

"Reserved: Nie kupuję u oszustów podatkowych” pod takim hasłem powstał fanpage na portalu społecznościowym, który w parę dni zgromadził blisko 10 tys. fanów. Strona założona w piątek wieczorem zniknęła z Facebooka we wtorek rano.

Fanpage łamał prawo?

Twórcy strony wzywającej do bojkotu otrzymali od portalu informację o tym, że treść fanpage może łamać prawo. - Otrzymaliśmy od podmiotu trzeciego zgłoszenie, że zawartość ta narusza lub w inny sposób łamie jego prawa - brzmi komunikat, który wysyła Facebook. LPP wyjaśnia sytuację. Firma przyznaje, że zgłosiła bezprawne używanie znaków towarowych. Zapewnia jednak, że nie miała na celu ograniczanie wolności słowa.

Internauci atakują

Wezwanie do bojkotu produktów firmy LPP to reakcja internautów na wiadomość, że spółka przenosi prawa własności do swoich marek do zagranicznych spółek. - Polska korporacja LPP, właściciel marek takich jak Reserved, Mohito, Cropp czy House, wyprowadza zyski do rajów podatkowych – twierdzą internauci. W 2011 r. LPP podobnie zrobiła z markami Reserved i Cropp.

LPP się broni

Na oficjalnej stronie formy pojawiło się oświadczenie związane z decyzją firmy. - Firma LPP prowadząc sprzedaż w 11 krajach Europy Środkowej i Wschodniej, około 90 proc. należnych podatków ze swojej działalności, wpłaca do budżetu państwa polskiego, będąc w zeszłym roku 6 największym płatnikiem podatku dochodowego (CIT) wśród firm polskich (Więcej informacji: Puls Biznesu). Pozostałe 10% podatku trafia do budżetów krajów, w których firma prowadzi działalność. Łączna kwota podatków w ostatnim, zamkniętym roku budżetowym (2012) wyniosła 465 mln zł (CIT, VAT, cło i inne). – wyjaśnia w oświadczeniu PR Manager'a ds. korporacyjnych LPP.

Firma zapowiada, że wartość podatków będzie rosła

LPP dodaje, że nie robi nic niezgodnego z prawem. Co więcej według prognoz do polskiego budżetu będzie wpłacać coraz więcej podatków.  - Szacunkowa wartość odprowadzanych podatków za rok 2013, pomimo wprowadzonych zgodnie z obowiązującym prawem działań optymalizujących będzie wyraźnie wyższa i osiągnie około 540 mln zł. Wypracowany przez LPP zysk w większości jest reinwestowany w dynamiczny rozwój firmy w Polsce i za granicą, co w 2014 roku szacunkowo spowoduje wzrost o ponad 20 proc. odprowadzanych podatków w Polsce – wyjaśnia przedstawiciel firmy.

abo

Polecane

Wróć do strony głównej