X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Drogi bez kompleksów. Fragment obwodnicy Puław otwarty

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2018 14:46
Wreszcie nie będziemy mieli żadnych kompleksów, bo nasze drogi będą tak samo nowoczesne, jak drogi zachodniej i południowej Europy - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas otwarcia II etapu obwodnicy Puław.
Fragment nowej drogi
Fragment nowej drogiFoto: TT/Ministerstwo Infrastruktury

W czasie  uroczystości otwarcia odcinka drogi ekspresowej S12, łączącego obwodnicę Puław z węzłem Kurów na drodze ekspresowej S17, prowadzącej z Warszawy do Lublina Adamczyk powiedział, że tę inwestycję zrealizowano we właściwej technologii i jakości, i przez długie lata będzie służyć użytkownikom.

Tak samo nowoczesne

To droga bezpieczna, komfortowa, przewidywalna w czasie przejazdu, bo takie muszą być w końcu polskie drogi, na pewno te główne szlaki - oświadczył minister.

Wreszcie nie będziemy mieli żadnych kompleksów, bo nasze drogi będą tak samo nowoczesne, jak drogi zachodniej i południowej Europy - mówił, podkreślając, że dziś wiele regionów Polski to wielki plac budowy.


Minister zauważył, że bywają opóźnienia w budowie dróg, spowodowane warunkami geologicznymi czy meteorologicznymi.

- Zapewniam, że robimy wszystko, ażeby te opóźnienia zminimalizować - podkreślił.

Via Carpatia

Odniósł się również do trasy Via Carpatia, podkreślając, że jej budowa to efekt przede wszystkim decyzji rządu z czerwca 2017 r. o zwiększeniu limitu w funduszu dróg krajowych do 135 mld zł.

Wyraził przy tym nadzieję, że cały polski odcinek Via Carpatia będzie przejezdny w 2025 r.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, PAP, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zatwierdzono 22 programy inwestycji drogowych. Na ten cel trafią blisko 4 miliardy złotych

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2017 15:36
Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa poinformowało o zatwierdzeniu realizacji kolejnych 22 programów inwestycji drogowych. Ich łączny koszt to prawie 4 miliardy złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile nowych dróg zostanie oddanych do końca roku?

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2017 08:30
Jak poinformowało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, w tym roku zaplanowano oddanie do użytku jeszcze 134 kilometrów 900 metrów nowych dróg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najważniejsze inwestycje drogowe 2017 roku

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2017 13:00
W 2017 roku oddano do użytku ponad 250 kilometrów nowych dróg - wynika z danych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i autostrad. To nieco mniej, niż zakładano na początku roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister infrastruktury: 2017 był na polskich drogach najbezpieczniejszym rokiem od ponad 27 lat

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 21:38
Ze wstępnych danych wynika, że 2017 był na polskich drogach najbezpieczniejszym rokiem od 27 lat. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk mówił programie "Gość Wiadomości" w TVP Info, że w minionym roku na drogach zginęło 2818 osób, a przez cały 2016 rok było ich około 3 tysiące.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Adamczyk: nowe drogi również w niezasobnych gminach

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2018 14:58
Zakładamy, że dofinansowanie z funduszu naprawy i budowy dróg gminnych i powiatowych będzie wyższe niż 50 proc. w przypadku gmin o małym budżecie - zapowiedział w sobotę w Nowym Mieście Lubawskim (Warmińsko-mazurskie) minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

120 mln zł na poprawę bezpieczeństwa na drogach w 7 województwach

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 14:20
Minister Infrastruktury zatwierdził do realizacji 12 programów inwestycji dla zadań drogowych, których łączny koszt to ok. 120 mln zł. Zadania te będą realizowane w województwach: dolnośląskim, opolskim, małopolskim, podkarpackim, lubelskim, łódzkim i zachodniopomorskim.
rozwiń zwiń