X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Polacy świetnie sobie radzą w pracy za granicą. Średnio zarabiają ponad 7,7 tys. zł miesięcznie

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2018 08:48
Za granicą, tylko w 6 krajach UE, pracuje prawie 2 mln Polaków i liczba ta stale rośnie. Głównym kierunkiem zarobkowej emigracji pozostaje Wielka Brytania.
Audio
  • Ile zarabiają Polacy pracując za granicą, zwłaszcza w innych unijnych państwach? Więcej szczegółów w audycji na antenie radiowej Jedynki, przygotowanej przez Aleksandrę Tycner.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay

Ponad 136 miliardów zł zarobili w 2017 roku Polacy, pracujący w krajach Unii Europejskiej. To rekordowa suma. Średnia płaca wyniosła ponad 7700 zł i była o 10 procent wyższa niż rok wcześniej - mówił w radiowej Jedynce Adam Powiertowski, prezes Grupy Euro-Tax.pl

Popyt na specjalistów

Dyrektywa o delegowaniu zmienia warunki funkcjonowania pracowników polskich firm na Zachodzie, ale one sobie poradzą, bo popyt na pracę specjalistów jest tam ogromny - dodał Powiertowski.

Najwięcej Polacy zarobili w Niemczech - powiedziała Anna Ryniewicz, autorka raportu Euro TaxW Irlandii średnie zarobki miesięczne Polaków wyniosły ponad 8600 zł, w Niemczech - prawie 7800 zł, a w Wielkiej Brytanii - ponad 7800 zł - poinformowała.

Wielka Brytania przyciąga najwięcej Polaków

W ubiegłym roku najwięcej emigrantów zarobkowych pracowało nadal w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Irlandii oraz w Belgii i Austrii. Łącznie w tych sześciu krajach liczba polskich emigrantów wzrosła o 6,5 procent i wynosiła w 2017 roku prawie 1 milion 800 tysięcy.

Aleksandra Tycner, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czechy chcą przyciągnąć pracowników z Polski

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2017 15:00
Do niedawna hasło „praca dla Polaków za granicą” wywoływało dwa najpopularniejsze skojarzenia – Wielka Brytania i Niemcy. Sytuacja uległa jednak zmianie i wiele wskazuje, że najatrakcyjniejszym miejscem pracy dla Polaków w najbliższej przyszłości staną się Czechy. O czeskim rynku pracy mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Kubisiak z Work Service.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brexit: co czeka Polaków pracujących na Wyspach?

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2017 15:36
Premier Theresa May zapowiada, że po Brexicie obywatele krajów unijnych mają mieć zagwarantowane takie sama prawa, jak Brytyjczycy, poza prawem do głosowania. Muszą mieć jednak udokumentowane pięć lat pobytu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brexit: ruszyła druga runda negocjacji. Co z prawami obywateli UE w Wielkiej Brytanii?

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2017 14:14
Wysokość rachunku rozwodowego i status imigrantów unijnych - to główne tematy drugiej rundy negocjacji brexitowych rozpoczynających się dziś w Brukseli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Praca za granicą: powroty Polaków pod znakiem zapytania

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 16:25
Wielu Polaków jest ciągle zainteresowanych podjęciem pracy za granicą. Zastanawia się nad tym około 14 proc. osób spośród badanych przez Work Service.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bardzo dobre perspektywy dla poszukujących pracy

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 12:40
Plany rekrutacyjne polskich pracodawców na okres październik–grudzień przyniosą największe od 9 lat szanse na znalezienie nowej pracy – potwierdza opublikowany raport „Barometr ManpowerGroup Perspektyw Zatrudnienia”.
rozwiń zwiń