Proces Donalda Trumpa. Mężczyzna podpalił się przed sądem

2024-04-19, 20:40

Proces Donalda Trumpa. Mężczyzna podpalił się przed sądem
Do zdarzenia doszło przed budynkiem sądu na Manhattanie. Foto: ANGELA WEISS/AFP/East News

Mężczyzna podpalił się pod budynkiem sądu na Manhattanie, gdzie odbywa się proces Donalda Trumpa. Jego tożsamość i przyczyny podpalenia nie są dotąd znane.

Sytuację pokazała na żywo telewizja CNN, która prowadziła transmisję spod budynku sądu w chwili, gdy nieznanego mężczyznę siedzącego na ławce ogarnęły płomienie. Na miejsce od razu ruszyła policja, jednak była w stanie ugasić ogień gaśnicą dopiero po trzech próbach i niemal trzech minutach.

"Widzę całkowicie zwęglonego człowieka" - relacjonowała reporterka telewizji. Dodała, że w momencie incydentu widziała flagę Trumpa. Źródła policyjne potwierdziły, że mężczyzna dokonał samospalenia. Jego stan nie jest znany.

W budynku sądu zakończył się kolejny dzień procesu Donalda Trumpa 

Do incydentu doszło tuż po tym, gdy w nowojorskim sądzie zakończył się trwający od poniedziałku proces wyboru składu ławy przysięgłych, którzy wydadzą wyrok w sprawie byłego prezydenta oskarżonego o ukrywanie zapłaty za milczenie aktorki porno Stormy Daniels na temat ich domniemanych intymnych stosunków podczas kampanii wyborczej 2016 r.

Trump jest pierwszym byłym prezydentem w historii Stanów Zjednoczonych, wobec którego postawiono karne zarzuty - łącznie jest ich 34.

Wobec byłego prezydenta prowadzone są cztery postępowania. Jednak tylko to ma szansę zakończyć przed listopadowymi wyborami prezydenckimi. Donald Trump jest kandydatem Republikanów. Z nielicznymi wyjątkami ma obowiązek osobistego stawienia się na toczącym się procesie karnym, co stanowi potencjalną przeszkodę w jego trwającej kampanii.

Czytaj także:

IAR/PAP/ka

Polecane

Wróć do strony głównej