X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Zalew upadłości konsumenckich dopiero przed nami

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2018 14:27
Polacy toną w długach. Ci, którzy w ciągu ostatnich trzech lat ogłosili konsumencką upadłość byli zadłużeni na grubo ponad 2 miliardy złotych - wynika z opublikowanego raportu BigInfo Monitor.
Audio
  • Raport Rejestru Dłużników BIG Info Monitor na temat długów Polaków - komentował w radiowej Jedynce w rozmowie z Marcinem Jagiełowiczem prezes Rejestru Sławomir Grzelczak.
Nowe prawo o upadłości konsumenckiej znacznie liberalizuje stare przepisy w tej sprawie.
Nowe prawo o upadłości konsumenckiej znacznie liberalizuje stare przepisy w tej sprawie.Foto: Pixabay

Prawdziwy zalew upadłości jednak dopiero przed nami, bo na przyjęcie przez rząd czeka nowe prawo. Ma ono poluzować warunki ogłaszania bankructwa.

Ostatnia deska ratunku

Ponad 2 miliardy w bankach i setki milionów innych długów. Taki obraz wyłania się z raportu Rejestru Dłużników BIG Info Monitor. Dobra wiadomość jest taka, że Polacy zadłużają się na mniejsze kwoty - powiedział w radiowej Jedynce prezes Rejestru Sławomir Grzelczak.

Upadłość konsumencka to często ostatnia deska ratunku. Ma pomóc tym, którzy nie są już w stanie spłacić długu - najczęściej zaciągniętego w różnych miejscach - mówi Kamil Pluskwa-Dąbrowski, prezes Fundacji Konsumentów

Wkrótce już nie tylko przypadki losowe będą dawać prawo do upadłości. Sądy w pierwszym etapie mają przykładać mniejszą wagę do tego po czyjej stronie jest wina. Ma to skrócić kolejki i ułatwić bankructwo.

Polskie prawo jednym z surowszych

Sławomir Grzelczak mówi, że prawo i tak już uproszczono. 3 lata temu upadłości w Polsce praktycznie nie istniały, ale i teraz polskie prawo jest jednym z surowszych w Unii Europejskiej

Po zmianach wydłużony ma być okres spłaty. Teraz to maksymalnie 3 lata. Nowela da też możliwość upadłości jako konsument tym, których część zadłużenia wynika z prowadzonego wcześniej biznesu. Według danych ministerstwa sprawiedliwości tylko połowa wniosków o upadłość dochodzi do skutku.

Marcin Jagiełowicz, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Upadłość konsumencka: za 30 złotych można pozbyć się długów i spłacić wierzycieli

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2017 20:22
Upadłość konsumencka jest postępowaniem sądowym przewidzianym dla osób fizycznych, które stały się niewypłacalne. Ale nie w wyniku niedbalstwa lub umyślnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego Polacy unikają ogłoszenia upadłości konsumenckiej?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 15:54
Szukając sposobu na wyjście z długów, w które popadliśmy z powodu różnych okoliczności, warto zainteresować się taką możliwością jak upadłość konsumencka.
rozwiń zwiń