X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Sposób na alimenciarzy i przeładowane sądy gospodarcze

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 13:03
Wkrótce zacznie działać Krajowy Rejestr Zadłużonych. Ma być jawny i dostępny w Internecie. Wciągnięte na niego będą upadające firmy, rodzice niepłacący alimentów czy osoby niespłacające kredytów.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Dostęp do Rejestru będzie darmowy. Postępowania upadłościowe i restrukturyzacje mają być prowadzone w formie elektronicznej. Ma to być rewolucja w ściganiu niepłacących dłużników. Nowe prawo to unijny wymóg. Ale polskie przepisy mają pójść znaczenie dalej.

Kto trafi do rejestru?

Do rejestru mają trafić dłużnicy wobec, których toczy się postępowanie upadłościowe, restrukturyzacyjne lub których bezskutecznie odwiedził komornik.

Dotychczas ci ostatni trafiali do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych. Teraz każdy będzie miał dostęp do listy niepłacących - na przykład niedoszły pracodawca - powiedziała profesor Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego

Dotychczas niepłacących kontrahentów można było sprawdzić w firmach, które pobierały za to opłatę.

Spore oszczędności 

Projekt ustawy przewiduje też przejście na elektroniczną formę postępowania upadłościowego i restrukturyzacyjnego - wyjaśnił wicemister sprawiedliwości Łukasz Piebiak.

Według wyliczeń resortu sądy gospodarcze dzięki elektronicznej korespondencji zaoszczędzą ponad 10 milionów złotych. Dzięki niepublikowaniu ogłoszeń w Monitorze Sądowym i Gospodarczym w kieszeniach przedsiębiorców i uczestników postępowań - ma pozostać ponad 3,5 miliona złotych.

Marcin Jagiełowicz, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Życie na kredyt. Polacy mają spore długi

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2018 07:57
Ponad 28 milionów złotych mają do oddania Polacy w średnim wieku - wynika z raportu Krajowego Rejestru Długów. W ciągu 4 lat ich dług się potroił. Za ogromnymi długami stoi przede wszystkim życie ponad stan - mówi Adam Łącki, prezes Zarządu Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rolowanie długu, czyli jak nie dać się wyrolować nieuczciwym pożyczkodawcom

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 12:50
Obowiązujące przepisy zabraniają pożyczkodawcy zaproponować drugi kredyt konsumencki na spłatę pierwszego. Mimo to nadal jednym z popularniejszych oszustw jest tak zwane rolowanie długu.
rozwiń zwiń