X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Allegro i Polski Alarm Smogowy wezmą pod lupę sprzedaż kopciuchów

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 10:49
Allegro oraz Polski Alarm Smogowy będą śledzić sprzedaż używanych "kopciuchów". To piece najgorszej jakości, które najbardziej zanieczyszczają powietrze w Polsce. Strony podpisały porozumienie w siedzibie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.
Audio
  • Allegro i Polski Alarm Smogowy walczą z „kopciuchami” - relacja Karola Tokarczyka (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: canon_shooter/Shutterstock.com

Członek zarządu Allegro Damian Zapłata powiedział, że używanych kopciuchów będą szukać organizacje społeczne, ale także algorytmy. Wśród tych organizacji wiodącą ma być Polski Alarm Smogowy. Jeżeli operator dostanie zgłoszenie, najpierw sprawdzi czy oferta jest zgodna z prawem. Jeżeli nie platforma sprzedażowa będzie miała podstawę, żeby taką ofertę usunąć.

Przedstawiciel Polskiego Alarmu Smogowego Piotr Siergiej mówi, że kontrola obrotu nowymi piecami jest stosunkowo łatwa. Trudniejsza jest walka z używanymi „"kopciuchami". Jego zdaniem na portalach sprzedażowych można spotkać tysiące kopciuchów, które są wprowadzane do obrotu. Rozmówca IAR liczy na to, że porozumienie pozwoli wyeliminować takie oferty. Zdaniem Piotra Siergieja obecnie największym problemem nie jest brak odpowiednich przepisów, ale ich egzekwowanie.

Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz liczy na to, że do porozumienia przystąpią inne platformy sprzedażowe. Szefowa resortu uważa, że wielkość rynku skłoni do współpracy nawet największe zagraniczne podmioty. Dodaje ona, że podpisanie porozumienia jest krokiem w dobrą stronę.

Zdaniem organizacji społecznych oraz przedstawicieli rządu na aukcjach internetowych można znaleźć też te piece, na których wymianę sprzedający dostali wcześniej dotację.

Jak szacuje alarm smogowy w Polsce działa około 3,5 miliona „kopciuchów”. Z informacji ministerstwa przedsiębiorczości wynika, że rocznie na polski rynek trafia około 200-250 tysięcy kotłów na paliwa stałe.

Dane WHO wskazują, ze z powodu słabej jakości powietrza w Polsce umiera rokrocznie około 40 tysięcy Polaków.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, IAR, md

Zobacz więcej na temat: smog środowisko
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

NFOŚiGW: 1 marca ruszy nabór wniosków ws. dotacji i pożyczek na walkę ze smogiem

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 19:00
Nabór wniosków o dotacje i pożyczki na projekty dot. poprawy jakości powietrza ruszy 1 marca tego roku i potrwa do 20 grudnia - poinformował w poniedziałek wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Artur Michalski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Ciepłownictwo powiatowe” wesprze lokalne ciepłownie – oferuje dotacje i pożyczki

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 13:12
„Ciepłownictwo powiatowe”- to  nowy program Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w ramach którego oferowana jest pomoc przy unowocześnianiu ciepłowni lokalnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smog. Dusi także naszą skórę

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 17:24
Mieszkańcy dużych miast są szczególnie narażeni na działanie smogu. Kaszel i uczucie dyskomfortu w drogach oddechowych, to chyba najczęściej odczuwane skutki zanieczyszczenia powietrza. Jednak należy pamiętać także o tym, że również skóra może paść ofiarą smogu. 
rozwiń zwiń