EKG: wielu polskim firmom już za ciasno na krajowym rynku

2019-05-14, 12:30

EKG: wielu polskim firmom już za ciasno na krajowym rynku
Fundusz Trójmorza - to inicjatywa Banku Gospodarstwa Krajowego.Foto: Wikimedia Commons, Alina Zienowicz (Ala_z)

Przedstawiciele biznesu i samorządów, polscy i europejscy politycy, eksperci i naukowcy, poruszają na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ważniejsze dla przyszłości Europy problemy i sprawy istotne także dla polskiej gospodarki. Jednym z tematów jest wspieranie rodzimych firm, które coraz częściej myślą o wejściu na zagraniczne rynki.

Posłuchaj

W radiowej Jedynce Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego - mówiła, na czym polega rola BGK we wspieraniu polskiego biznesu, w tym na zagranicznych rynkach. (Justyna Golonko)
+
Dodaj do playlisty

Jak mówiła w radiowej Jedynce Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego, misją która towarzyszyła bankowi od czasu jego powstania 95 lat temu, jest wspieranie rozwoju gospodarczego Polski. BGK wspiera szczególnie małe i średnie przedsiębiorstwa, jak również te duże. 

- Najbardziej popularna forma wsparcia dla biznesu to gwarancje de minimis - mówiła Beata Daszyńska-Muzyczka.

Bank współpracuje z Unią Europejską w pomocy finansowej, w ramach różnych unijnych programów, dla polskiego biznesu.

- BGK wspiera też nasze firmy w ekspansji zagranicznej, bowiem polski rynek dla wielu krajowych przedsiębiorstw stał się już za ciasny - oceniła przedstawicielka Banku.

Dlatego, jak dodała, BGK otwiera swe placówki za granicą. W zeszłym roku w Brukseli, a w tym roku we Frankfurcie oraz Londynie, i być może jeszcze w Stanach Zjednoczonych i Singapurze.

Justyna Golonko, ak, NRG

 

 

Polecane

Wróć do strony głównej