PFRON-Orlen: deklaracja o współpracy na rzecz zatrudnienia osób niepełnosprawnych podpisana

2019-06-05, 11:50

PFRON-Orlen: deklaracja o współpracy na rzecz zatrudnienia osób niepełnosprawnych podpisana
Podpisanie deklaracji przez PFRON i Orlen o współpracy na rzecz zatrudnienia osób niepełnosprawnych.Foto: PAP/Rafał Guz

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Polski Koncern Naftowy Orlen podpisały deklarację o współpracy na rzecz zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Patronat nad inicjatywą objął wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz.

Posłuchaj

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz - mówi o podpisaniu przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Polski Koncern Naftowy Orlen deklaracji o współpracy na rzecz zatrudnienia osób niepełnosprawnych. (IAR)
+
Dodaj do playlisty

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz podkreślił, że to bardzo ważne porozumienie, bo Orlen to ogromne przedsiębiorstwo, które może dać dobre i stabilne miejsca pracy osobom niepełnosprawnym. 

Prezes Zarządu PFRON Marlena Maląg dodawała, że deklaracja o współpracy z PKN Orlen została podpisana w ramach projektu „Aktywni Plus”. Podobne porozumienia zostały już zawarte z Pocztą Polską i Grupą Enea. Marlena Maląg jako dobry przykład funkcjonowania programu podawała Pocztę Polską, która zatrudniła już ponad 200 osób z niepełnosprawnościami i planuje do końca roku zwiększyć to zatrudnienie do 400 osób. 

Wiesław Protasewicz członek Zarządu PKN Orlen ds. finansowych zapewniał, że jego spółka zamierza sukcesywnie zwiększać zatrudnienie osób niepełnosprawnych w strukturach Grupy ORLEN. Jako przykład podawał spółkę Orlen Paliwa, gdzie wśród zatrudnionych jest około 30 procent osób niepełnosprawnych. 

„Aktywni Plus” to inicjatywa Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych objęta patronatem sekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych Krzysztofa Michałkiewicza.

Celem projektu jest wsparcie osób niepełnosprawnych, zwiększenie ich aktywności zawodowej poprzez ułatwienie i znalezienie zatrudnienia na otwartym rynku pracy. Obejmuje on trzy programy: „Absolwent”, „Stabilne zatrudnienie” oraz „Praca-Integracja” Łączny budżet to 35, 3 mln zł.

IAR, ak, NRG

Polecane

Wróć do strony głównej