X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

BIK: Polacy zaciągnęli mniej pożyczek

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 18:40
W maju br. w porównaniu do analogicznego okresu 2018 r. firmy pożyczkowe udzieliły o 8,5 proc. mniej pożyczek klientom - poinformował BIK Biuro Informacji Kredytowej. Jak dodano w tym okresie wartość udzielonych pożyczek była również niższa.
Zgodnie z danymi, od stycznia do maja 2019 roku firmy pożyczkowe udzieliły ponad 1 mln 109 tys. pożyczek na kwotę 2 mld 846 mln zł.
Zgodnie z danymi, od stycznia do maja 2019 roku firmy pożyczkowe udzieliły ponad 1 mln 109 tys. pożyczek na kwotę 2 mld 846 mln zł.Foto: Glow Images/East News

Mniej pożyczek niż przed rokiem

Biuro wyjaśniło, że w maju br. firmy pożyczkowe udzieliły finansowania na kwotę 551 mln zł, przyznając 222,2 tys. pożyczek. Średnia wartość udzielonej w maju pożyczki pozabankowej wyniosła 2 480 zł i była niższa od średniej wartości udzielonej pożyczki w maju 2018 r. o (4 proc.). 

Zgodnie z danymi, od stycznia do maja 2019 roku firmy pożyczkowe udzieliły ponad 1 mln 109 tys. pożyczek na kwotę 2 mld 846 mln zł.

- W analizowanym okresie firmy pożyczkowe udzieliły o (3,2 proc.) mniej pożyczek niż w analogicznym okresie zeszłego roku, a w ujęciu wartościowym spadek wyniósł (3,3 proc.) - podał BIK.

Dominowały pożyczki do 1 tys. zł

Eksperci biura analizując rynek pożyczkowy według przedziałów kwotowych w okresie pierwszych pięciu miesięcy br. wskazali, że 42 proc. wartości udzielonych pożyczek dotyczyło kwot powyżej 5 tys. zł, które stanowiły 11 proc. sprzedaży. W ujęciu liczbowym dominowały pożyczki do kwoty 1 tys. zł, które stanowiły 39 proc. liczby udzielonego finansowania. W ujęciu wartościowym pożyczki udzielone na kwoty poniżej 1 tys. zł miały 9 proc. udział w sprzedaży.

- Dodatnia dynamika liczby udzielanych pożyczek w okresie styczeń – maj 2019 r. dotyczyła jedynie pożyczek niskokwotowych (poniżej 1 tys. zł) i wynosiła (5,1 proc.) oraz wysokokwotowych (powyżej 5 tys. zł), w przypadku których wyniosła ona (0,7 proc.). Najwyższą ujemną dynamikę w ujęciu liczbowym odnotowały pożyczki z przedziału kwotowego 1,5 do 2 tys. zł (12 proc.) - poinformował BIK.

PAP, ak, NRG

Zobacz więcej na temat: pożyczka kredyt bank długi
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak uniknąć pułapki kredytowej

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2018 15:47
Za chwilę Święta Wielkanocne, więc być może są tacy, którzy postanowili się zapożyczyć, by je godnie spędzić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Parabanki - jak nie dać się oszukać?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 12:10
- Zawsze, gdy chcemy pożyczyć pieniądze, a nie możemy uzyskać kredytu bankowego, to dwa razy się zastanówmy, czy te pieniądze są nam na pewno potrzebne - powiedział w radiowej Jedynce ekspert rynku finansowego Jarosław Sadowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rolowanie długu, czyli jak nie dać się wyrolować nieuczciwym pożyczkodawcom

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 12:50
Obowiązujące przepisy zabraniają pożyczkodawcy zaproponować drugi kredyt konsumencki na spłatę pierwszego. Mimo to nadal jednym z popularniejszych oszustw jest tak zwane rolowanie długu.
rozwiń zwiń