X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Czyżby zmierzch freelancerów? Nie w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 19:20
Z badań firmy ADP, która bada wszystkich Europejczyków wynika, że Polacy wyłamują się ze europejskiej średniej i obok Brytyjczyków są największymi fanami pracy na właną rękę. Od etatów ucieka przede wszystkim najmłodsze pokolenie. 
Audio
  • Czy wolimy pracę na etacie, czy też w roli freelancera? Odpowiedzi na to pytanie szukał na antenie radiowej Jedynki Marcin jagiełowicz.
Najwięcej w Europie tak zwanych freelancerów jest w Wielkiej Brytanii, a następnie w Polsce - wynika z badań.
Najwięcej w Europie tak zwanych freelancerów jest w Wielkiej Brytanii, a następnie w Polsce - wynika z badań.Foto: Pixabay

Stary kontynent woli stabilność. Na własną rękę pracuje tylko 15 procent Europejczyków. Najwięcej tak zwanych freelancerów jest w Wielkiej Brytanii. Na drugim miejscu znalazła się Polska gdzie działa ponad 2 miliony mikroprzedsiębiorstw.

- Nad Wisłą panują świetne warunki dla wolnych strzelców - mówił w radiowej Jedynce Andrzej Kubisiak z Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
 
- Popularność etatów, biorąc pod uwagę wszystkie grupy wiekowe, nie maleje - dodał.
 
- Dużo mniejszą popularnością etaty cieszą się w tak zwanym pokoleniu "Z", czyli wśród urodzonych po roku 95-tym - mówiła Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Uniwersytetu Warszawskiego.
 
Wielkie są też oczekiwania pokolenia "Z". Ponad 60 procent urodzonych po 1995 roku liczy, że w ciągu pierwszych pięciu lat pracy będzie zarabiać co najmniej 3-4 tysiące złotych na rękę. Ich pewność siebie wzmacnia dobra sytuacja na rynku pracy. Tak wynika z opublikowanego w tym tygodniu badania Spotdata. Z badania wynika też, że najmłodsi są bardziej oszczędni niż poprzednie pokolenia.

Skłonność szukania etatu pojawia się u tych, którzy zakładają rodziny - komentowała Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek.
 
Według badania firmy ADP jedna czwarta Europejczyków przewiduje, że do końca swojej kariery pozostanie w tej samej firmie.

Marcin Jagiełowicz, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak