X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Kolejne ogniska ASF w województwie warmińsko-mazurskim

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 16:50
W gminie Bartoszyce i Budry w województwie warmińsko-mazurskim stwierdzono dwa nowe ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) - poinformował Główny Inspektorat Weterynarii.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock

Te ogniska to 8. i 9. potwierdzony przez Państwowy Instytut Weterynaryjny - Państwowy Instytut Badawczy w Puławach przypadek ASF w Polsce w tym roku.

W gminie Bartoszyce ASF wykryto w gospodarstwie, w którym było 118 świń, w gminie Budry ASF wykryto w gospodarstwie, w którym było hodowane 227 tych zwierząt.

Jak poinformowano w komunikatach, w obu gospodarstwach "wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby".

Przed kilkoma dniami w woj. warmińsko-mazurskim ASF wykryto w gospodarstwie w Lipowie w gminie Kruklanki, gdzie utrzymywano 132 świnie.

W tym roku ASF na Warmii i Mazurach wykryto wcześniej w gospodarstwach trzody chlewnej w gminach: Bartoszyce (21 świń), Gołdap (67 świń) i Giżycko (1712 świń).

PAP, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Eliminacja dzików pomoże w zwalczaniu ASF

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2018 17:04
Zminimalizowanie pogłowia dzików, większe zaangażowanie rolników, a także wzmocnienie służb weterynaryjnych i pomoc Unii Europejskiej, pomogą w zwalczaniu choroby afrykańskiego pomoru świń (ASF) - zapowiada minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. - Jest to dla Polaków spory problem, bo my już mamy duży spadek hodowli trzody - komentował słowa ministra w Polskim Radiu 24 senator Jerzy Chróścikowski, wiceprzewodniczący NSZZ RI "Solidarność", przewodniczący senackiej komisji rolnictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będą ułatwienia w sprzedaży tuczników ze stref ASF

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 14:40
Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy dotyczacej ASF, który ma ułatwić rolnikom sprzedaż tuczników z obszarów objętych ograniczeniami w związku z wystąpieniem tam afrykańskiego pomoru świń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ASF niegroźny dla ludzi, ale straty mogą iść w miliardy

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 18:20
Rząd przyjął dziś projekt nowelizacji ustawy dotyczącej Afrykańskiego Pomoru Świń, który ma ułatwić rolnikom sprzedaż tuczników z obszarów objętych ograniczeniami w związku z wystąpieniem tam wirusa ASF.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ASF w dużym gospodarstwie w gminie Giżycko

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 15:10
- 2 ognisko ASF w 2019 r., stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych w dniu 17 maja 2019 r. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach - poinformowała Inspekcja Weterynaryjna na swojej stronie internetowej.
rozwiń zwiń