X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Mieszkanie Plus: 18 tys. mieszkań w fazie projektowania

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2019 09:55
Jak poinformował prezes Polskiego Funduszu Nieruchomości Mirosław Barszcz, w ramach programu Mieszkanie Plus projektowane są zarówno małe inwestycje do 100 lokali, takie jak w Łowiczu, Świdniku czy Zamościu, ale także duże osiedla, które powstają m.in. we Wrocławiu czy Katowicach.
Program Mieszkanie Plus rozwija się zarówno w małych jak i w dużych miastach.
Program Mieszkanie Plus rozwija się zarówno w małych jak i w dużych miastach.Foto: Serghei Starus/Shutterstock.com

Mirosław Barszcz przypomniał, za opracowanie dokumentacji projektowej osiedla w Katowicach przy ul. Korczaka odpowiedzialna jest pracownia Kuryłowicz & Associates, czyli jeden z laureatów konkursu na modelowy dom jednorodzinny. Dodał, że zaprojektowane tam osiedle pomieści blisko 500 mieszkań.

Konkursy architektoniczne

Z kolei przy ul. Kolejowej we Wrocławiu planowane jest osiedle na 469 mieszkań. Zgodnie z opracowaną koncepcją urbanistyczno-architektoniczną powstanie tam siedem budynków pięcio- i siedmiopiętrowych oraz siedem lokali handlowo-usługowych. Umowę na opracowanie dokumentacji podpisano na początku lipca z pracownią B2 Studio.

Jak podało biuro prasowe PFR Nieruchomości, koncepcja osiedla została wyłoniona w konkursie rozstrzygniętym jeszcze w listopadzie 2018 roku, natomiast planowany termin rozpoczęcia budowy to czerwiec 2020 roku.

- W ciągu najbliższych miesięcy mamy w planach uruchomienie konkursów architektonicznych dla kolejnych wrocławskich inwestycji, a także dla działek w Warszawie, Gdańsku i Szczecinie - powiedział Barszcz.

Mieszkanie z dopłatą

Dodał, że mieszkania w Zgorzelcu, Toruniu czy Skawinie projektują architekci, którzy regularnie startują w konkursach i "przedstawiają swoje pomysły na funkcjonalne, estetyczne i ekonomiczne rozwiązania dla Mieszkania Plus".

W ramach rządowego programu powstało już 867 mieszkań: w Białej Podlaskiej, Jarocinie, Kępnie, Gdyni oraz Wałbrzychu. Trwa już nabór na kolejne 42 mieszkania wybudowane w Kępicach.

Jednym z elementów programu Mieszkanie Plus jest także program dopłat Mieszkanie na Start. W Białej Podlaskiej już blisko 140 najemców korzysta z dopłat, dzięki którym płacony przez nich czynsz zmniejszył się od 100 do 300 zł. Z dopłat korzystają również najemcy w Wałbrzychu, gdzie najwyższa dopłata wynosi ponad 400 złotych.

PAP, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rynek mieszkaniowy na wysokich obrotach

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2018 21:10
Ruch na rynku mieszkaniowym nie słabnie. Utrzymuje się nadal zwiększony popyt na nowe lokale. Także ci, którzy planują zakup mieszkania pod wynajem za gotówkę lub w kredycie – nie mogą narzekać na brak chętnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Buduje się więcej i szybciej

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 13:32
Czas budowy mieszkania, liczony od daty rozpoczęcia do terminu oddania budynku do użytkowania, w pierwszych 9 miesiącach tego wyniósł 40,2 miesiąca, a przeciętna pow. użytkowa lokalu oddanego do użytkowania w tym czasie wyniosła 91,5 m kw - podał GUS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lepsza ochrona konsumenta na wypadek bankructwa dewelopera. Rząd przyjął projekt nowych przepisów

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 16:15
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów stworzył system ochrony nabywców mieszkań deweloperskich. Projekt nowej ustawy przyjął komitet ekonomiczny Rady Ministrów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy kooperatywy wypełnią lukę na rynku mieszkań? Grunt to pozyskać grunt

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 13:40
Kolejnym elementem rynku mieszkaniowego w naszym kraju mają być kooperatywy mieszkaniowe. Budowa w takim systemie to przede wszystkim dużo niższe koszty. Projekt ustawy jest w konsultacjach społecznych i zbiera dobre opinie.
rozwiń zwiń