X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

A. Abramowicz o zmianie w składkach na ZUS od firm: nikt nie straci

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 17:55
Uzależnienie składek na ZUS od dochodów, w przypadku małych przedsiebiorców - to jedna z propozycji PiS, ktora padła w obecnej kampanii wyborczej. Pomysł ten komentował w wywiadzie dla naszego portalu Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorstw.
Audio
  • Rozmowa z rzecznikiem MŚP Adamem Abramowiczem. (Błażej Prośniewski)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Monkey Business Images/Shutterstock.com

Adam Abramowicz przypomniał wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego, że ryczałt zostanie zniesiony i zastąpiony "systemem proporcjonalnym do dochodu z maksymalną stawką obecnego ryczałtu".

Jak mówił rzecznik MŚP "nie ma się czego bać, bo gdyby nastąpiła taka zmiana systemu to nikt nie straci". Pytany o to, ile realnie firmy będą mogły z tego systemu skorzystać - odparł, że "rozumie, iż ten procent od dochodu nie będzie większy niż mają dzisiaj etatowi pracownicy". 

Przypomniał, że w Polsce działa 2,5 mln firm, ale tych dużych, które mają obroty powyżej 100 mln złotych rocznie jest 400 tysięcy. Większość, dodał, to firmy bardzo małe często jednoosobowe pracujące na własny rachunek, które mają dochody podobne do pracowników na etatach.

- A od nich żąda się zapłacenia składki ryczałtowej, kiedy na etacie płaci się składkę proporcjonalną - przypomniał rzecznik.


Dlatego, jak mówił, niekiedy przedsiębiorcy nie byli w stanie zapłacić składkę np. w "gorszym miesiącu".

Adam Abramowicz pytany o propozycję zniesienie od nowego roku limitu 30-krotności składek na ZUS - odparł, "że trzeba się zastanowić nad skutkami", bo mogą one być różne, bo dla wielu firm oznacza to wzrost kosztów pracy.

Jak dodał - może to również zniechęcać ludzi, którzy dobrze zarabiają, aby pracować w takiej formie jak obecnie.

Błażej Prośniewski, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak