X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

ARiMR: rusza nabór wniosków od grup producenckich

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 09:20
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w poniedziałek 28 października rozpoczyna przyjmowanie wniosków o pomoc na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów". Będzie ona skierowana do nowych grup producentów rolnych - poinformował dyrektor biura prasowego Paweł Mucha.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Pomoc jest skierowana do nowych grup producentów rolnych, uznanych od 22 grudnia 2018 r. W ich skład muszą wchodzić wyłącznie osoby fizyczne, działające jako przedsiębiorcy prowadzący mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwo.

Dla kogo wsparcie

O wsparcie mogą starać się grupy, które zostały uznane przez dyrektora oddziału regionalnego ARiMR na podstawie planu biznesowego i łączą producentów jednego produktu lub grupy produktów, i nie byli oni członkami innej grupy, której przyznano i wypłacono pomoc na rozpoczęcie działalności ze środków UE po 1 maja 2004 r.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Dopłaty bezpośrednie. Pierwsze pieniądze trafiają do rolników

W skład grupy producentów nie mogą wejść małżonkowie członków, o których mowa oraz osoby powiązane bezpośrednio z nimi kapitałowo lub osobowo. Ponadto grupy muszą zadeklarować realizację planu biznesowego w trakcie trwania 5-letniego okresu wsparcia.

Od czego zależy wysokość pomocy

Pomoc jest przyznawana w okresie pierwszych 5 lat funkcjonowania grupy liczonych od dnia jej uznania. Wysokość pomocy finansowej, jaką może otrzymać grupa, zależy od wartości przychodów netto uzyskanych ze sprzedaży produktów lub grupy produktów, wytworzonych przez jej członków w poszczególnych latach. Odbiorcami produktów nie mogą być osoby należące do grupy producentów, współmałżonkowie takich osób, podmioty powiązane kapitałowo lub osobowo z beneficjentem lub jego współmałżonkiem.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Zobacz, jak zdobyć pieniądze na restrukturyzację małego gospodarstwa

Wysokość pomocy od 2019 r. wzrosła i wynosi obecnie: w pierwszym roku - 10 proc. przychodów netto, w drugim roku - 9 proc., w trzecim roku - 8 proc. w czwartym roku - 7 proc., w piątym roku - 6 proc. Maksymalny limit pomocy to 100 tys. euro w każdym roku pięcioletniego okresu przyznawania wsparcia. Wsparcia nie można otrzymać na tworzenie grup producentów zajmujących się hodowlą drobiu, wyrobami z mięsa drobiowego i jego podrobów.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] ARiMR: będzie wyższa premia dla młodych rolników

PAP, PolskieRadio 24, akg

Zobacz więcej na temat: ARiMR rolnictwo pomoc
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak starać się o dofinansowanie małego przetwórstwa w gospodarstwach?

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 12:15
Pomoc w wysokości nawet 500 tysięcy złotych można otrzymać na przedsięwzięcia związane z tak zwanym małym przetwórstwem. Wsparcie pochodzi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ARiMR: będzie wyższa premia dla młodych rolników

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2019 15:35
Od 31 maja 2019 r. oddziały regionalne Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będą przyjmowały wnioski o wsparcie od młodych rolników, którzy chcą samodzielnie rozpocząć gospodarowanie. Kwota tej bezzwrotnej premii została podniesiona z 100 do 150 tys. zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zobacz, jak zdobyć pieniądze na restrukturyzację małego gospodarstwa

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 13:10
Już tylko kilka dni zostało rolnikom na złożenie wniosków na restrukturyzację małych gospodarstw. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje dokumenty do 29 czerwca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ARiMR: nabór wniosków o pomoc suszową rusza od 3 października

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 17:13
Od 3 października Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczyna nabór wniosków o pomoc dla gospodarstw rolnych poszkodowanych w tym roku w wyniku suszy, huraganu, gradu, deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub powodzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dopłaty bezpośrednie. Pierwsze pieniądze trafiają do rolników

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 09:32
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformowała, że rozpoczęła wypłatę zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich, a także zaliczek obszarowych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. O dopłaty bezpośrednie ubiega się około milion 317 tysięcy rolników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomoc w trudnym momencie. Rolnicy poszkodowani przez ASF lub pogodę dostaną wsparcie

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 13:04
Do 31 grudnia 2019 roku rolnicy, którzy ponieśli straty w gospodarstwach spowodowane klęskami żywiołowymi lub wystąpieniem Afrykańskiego Pomoru Świń mogą składać wnioski o przyznanie pomocy. Wsparcie może być związane z odtworzeniem zniszczonych składników gospodarstwa lub z odtworzeniem potencjału produkcji.
rozwiń zwiń