X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

ARiMR: będzie wyższa premia dla młodych rolników

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2019 15:35
Od 31 maja 2019 r. oddziały regionalne Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będą przyjmowały wnioski o wsparcie od młodych rolników, którzy chcą samodzielnie rozpocząć gospodarowanie. Kwota tej bezzwrotnej premii została podniesiona z 100 do 150 tys. zł.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

O „Premię dla młodych rolników” może ubiegać się osoba, która w dniu złożenia wniosku ma nie więcej niż 40 lat i posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe.

Warunki otrzymania premii

Rolnik musi posiadać gospodarstwo rolne o powierzchni co najmniej 1 ha i rozpocząć prowadzenie w nim działalności rolniczej nie wcześniej niż 24 miesiące przed dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy. Jeżeli osoba ubiegająca się o pomoc ich nie kwalifikacji do prowadzenia gospodarstwa powinna je zdobyć w ciągu 36 miesięcy od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy.

Jednym z warunków przyznania premii jest utworzenie gospodarstwa rolnego o wielkości ekonomicznej (SO) nie mniejszej niż 13 tys. euro i nie większej niż 150 tys. euro. Kolejny wymóg dotyczy powierzchni użytków rolnych w gospodarstwie. Musi być ona co najmniej równa średniej krajowej, a w województwach, w których średnia powierzchnia gospodarstw jest niższa niż krajowa – gospodarstwo musi mieć wielkość średniej wojewódzkiej. Maksymalna powierzchnia jednak nie może być większa niż 300 ha. Przy czym, przynajmniej 70 proc. gospodarstwa jest własnością beneficjenta.

Pomoc nie może zostać przeznaczona na: chów drobiu (z wyjątkiem produkcji ekologicznej), prowadzenie plantacji roślin wieloletnich na cele energetyczne, prowadzenie niektórych działów specjalnych produkcji rolnej.

Na co trzeba przeznaczyć pieniądze?

W pierwszej kolejności pomoc przysługuje wnioskodawcom, którzy uzyskali największą liczbę punktów, przy czym pomoc jest przyznawana, jeżeli wnioskodawca uzyskał co najmniej 8 punktów.

Premia będzie wypłacana w dwóch ratach: I rata w wysokości 120 tys. zł przekazana zostanie na wniosek złożony po spełnieniu przez młodego rolnika warunków w terminie 9 miesięcy od dnia doręczenia tej decyzji; II rata, w wysokości 30 tys. zł trafi do rolnika, po zrealizowaniu biznesplanu.

Zgodnie z przepisami rolnik musi przeznaczyć całą kwotę 150 tys. zł premii na inwestycje dotyczące działalności rolniczej lub przygotowania do sprzedaży produktów rolnych wytwarzanych w swoim gospodarstwie. Ważne jest, że co najmniej 70 proc. tej kwoty musi zostać przeznaczone na inwestycje w środki trwałe.

Wnioski będą przyjmowane do 29 czerwca 2019 r.

PAP, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Drobni rolnicy mają ostatnią chwilę na złożenie oświadczeń ws. dopłat

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 13:35
To już ostatnie dni na złożenie papierowego oświadczenia dot. otrzymania opłat bezpośrednich za 2018 rok, zamiast wysyłania stosownego wniosku drogą elektroniczną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dopłaty bezpośrednie 2019. Rolnicy mogą już składać wnioski

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 12:36
Od dziś Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o dopłaty bezpośrednie na ten rok. Formularze należy składać wyłącznie przez internet, za pomocą aplikacji eWniosekPlus. Wniosku nie składają już rolnicy, którzy do wczoraj dostarczyli Agencji oświadczenia potwierdzające brak zmian w gospodarstwie w stosunku do ubiegłego roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Restrukturyzacja małych gospodarstw - ostatnie dni na wnioski

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 11:01
Przed rolnikami ostatni dzwonek na składanie wniosków na działanie „Restrukturyzacja małych gospodarstw”. Termin upływa 29 marca. Wnioski przyjmują oddziały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomoc dla rolników chcących działać w grupie

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2019 12:45
W przyszłym tygodniu rusza piąty nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów" na lata 2014-2020
rozwiń zwiń